CSM Flacara Moreni merge la barajul de promovare in Liga 3 !

Tanarul antrenor George Paraschiv a fost mana de otel in acest sezon pentru CSM Flacara Moreni echipa cu care a reusit sa castige la pas campionatul dambovitean acumuland o singura infrangere in 32 de etape disputate si are un avans de 20 de puncte in clasament cu doar o etapa inainte de final.

In trecut dambovitenii se imperecheau la baraj cu campioana din Ilfov asa ca putem avea un meci intre titrata Flacara Moreni si Viitorul Dragomiresti, meci in care dambovitenii sunt cotati drept mari favoriti la promovare.

Dunarea Calarasi vs UTA Arad se vor duela in baraj

Dunarea Calarasi vs UTA Arad se vor duela intr-un meci de baraj din care echipa castigatoare va lupta cu FC Voluntari pentru un loc in Liga 1, meciul de la Calarasi se va disputa pe 1 iunie iar returul de la Arad pe 4 iunie.

Barajul final Calaras/Arad vs FC Voluntari se disputa pe 8 respectiv 12 iunie.

In opinia mea favorita pentru Liga 1 este FC Voluntari asta daca va reusi sa isi tina jucatorii la echipa inca 10 zile, ar fi fost mai interesant un trial intre cele 3 echipe disputat undeva Brasov la racoare nu in canicula ce se anunta in zona de Sud-Vest.

In rest FIFA a anuntat astazi ca Rapid scapa de depunctare si astfel Dunarea din Calarasi intra in focurile barajului.

Program playoff Liga 4 – Ilfov, Dragomiresti Vale are prima sansa sa mearga la baraj

In Ilfov au fost stabilite deja echipele care vor lua parte in aceasta editie de PlayOff, vesnica reprezentata a Bucurestiului in meciurile de baraj si anume FC Chitila a jucat anul acesta in Ilfov insa cei de la AJF nu le dau drept de joc la playoff iar dupa ani si ani de asteptare Viitorul Dragomiresti Vale are prima sansa sa mearga la baraj.

Programul meciurilor:

Semifinale 8.06.2016
Voința Crevedia – Pescărușul Grădiștea
Viitorul Dragomirești – CSO Bragadiru

Finala: 11.06.2016

Insa mai pot aparea modificari avand in vedere ca taxa de participare este de 4000 lei.

sursa: ilfovsport.ro

Incepe Liga 4 Bucuresti , vezi programul primei etape

chitila-unirea-campina2

Incepe Liga 4 Bucuresti fara vesnica campioana FC Chitila care s-a inscris in Liga 4 Ilfov.

 
 
 
 
 
 
 
 

Seria 1 si singura de altfel 🙂

VK SOCCER – PROGRESUL BUCURESTI , teren Aversa
Duminica 6.09.2015 , ora 17:00

VENUS 1914 – Sportul Studentesc, , teren Biruinta
Duminica 6.09.2015 , ora 17:00

CS Biruinta – Electroaparataj , teren EnergoUtilaj
Vineri 4.09.2015 , ora 13:00

AS Termo – CS Electrica, teren Laromet
Vineri 4.09.2015 , ora 17:00

Unirea Tircolor – Comprest Gim, teren Electroaparataj
Duminica 6.09.2015 , ora 13:00

LSM – AS Romprim, teren Ion Tiriac
Miercuri 9.09.2015 , ora 20:30 (meci in nocturna)

Metaloglobus II – AS Fratia , teren Metaloglobus
Sambata 5.09.2015 , ora 17:00

Baraj promovare in Liga 3 – editia 2015

La sfarsitul lunii iunie campioanele judetele la Liga 4 se vor duela intre ele pentru un loc promovabil in Liga 3, partidele se vor disputa in sistem tur-retur la data de 20 iunie 2015 respectiv 27 iunie 2015 cu începere de la ora 17.30

FC Chitila (Bucuresti) – CSM Olteniţa (Calarasi)

FC Voluntari II (ILFOV) – Arsenal Malu / Unirea Izvoarele (Giurgiu)

Unirea Bascov (Argeş) – FC Aninoasa (Dâmboviţa)

Unirea Fierbinţi (Ialomiţa) – Petrolistul Boldeşti (Prahova)

CS U Craiova II (Dolj) – Pandurii Cerneţi (Mehedinţi)

Progresul Pecica (Arad) – Performanţa Ighiu (Alba)

Luceafărul Oradea (Bihor) – Potaissa Turda (Cluj)

Înfrăţirea Agromec Hărman / ASF Zărneşti (Brasov) – Viitorul Ungheni (Mureş)

Olimpia Râmnicu-Sărat (Buzău) – Avântul Valea Mărului (Galaţi)

Viitorul II Constanța (Constanţa) – Granitul Babadag (Tulcea)

Nemere din Ghelința (Covasna) – AFC Odorheiu Secuiesc (Harghita)

CNS Cetate Deva (Hunedoara) – Gilortul Târgu-Cărbunești (Gorj)

ACS Fotbal Comuna Recea (Maramureş) – Voința Cetate (Bistriţa Năsăud)

Speranţa Răuceşti / Voinţa Ion Creangă (sâmbătă e ultima etapă) (Neamţ) – Unirea Mircești (Iaşi)

AS Milcov (Olt) – Sporting Turnu-Măgurele (Teleorman)

Luceafărul Bălan (Sălaj) – Olimpia II Satu-Mare (Satu Mare)

Bucovina II Pojorâta Ciocănești (Suceava) – Inter Dorohoi (Botoşani)

ASU Politehnica Timișoara (Timiş) – Voința Lupac (Caraş Severin)

Atletico Vaslui / FC Gârceni (Vaslui) – Sport Club II Bacău (Bacău)

Flacăra Horezu (Vâlcea) – Măgura Cisnădie (Sibiu)

FC Panciu (Vrancea) – Victoria Traian (Brăila)

CHITILA vs TERMO finala pe Bucuresti la Liga 4

Penibil dar adevarat partida se disputa la Clinceni, iar castigatoarea va reprezenta Bucurestiul in barajul de promovare in Liga 3 !

CHITILA RAMANE CAMPIOANA BUCURESTIULUI SI MERGE LA BARAJ !

Liga 4 Bucuresti – play-off 2015

GRUPA A: PROGRESUL Bucuresti, ACS TERMO, COMPREST , SPORTUL STUDENȚESC II

22.05.2015
15:00 PROGRESUL – TERMO
17:30 : COMPREST – SPORTUL STUDENTESC

26.05.2015
15: 00 PROGRESUL – COMPREST
17: 30 TERMO – SPORTUL STUDENTESC

30.05.2015
15:00 TERMO – COMPREST
17: 30 PROGRESUL – SPORTUL STUDENTESC

GRUPA B: FC CHITILA, ELECTROAPARATAJ, CHELSEA Bucuresti, SPERANȚA SĂBĂRENI

23.05.2015
15:00 ELECTROAPARATAJ – SABARENI
17:30 CHITILA – CHELSEA

27.05.2015
15:00 ELECTROAPARATAJ – CHITILA
17:30 SABARENI – CHELSEA

31.05.2015
15:00 SABARENI – CHITILA
17:30 ELECTROAPARATAJ – CHELSEA

Semifinale:
TERMO – CHELSEA 2-1
SPORTUL STUDENTESC – FC CHITILA 2-4

DIGI Juniors Open 2015

DIGI Juniors Open se disputa intre 15 si 18 aprilie 2015 la Arenele BNR , finalisti vor primii 2 wild-card-uri pe tabloul de calificari BRD Nastase Tiriac Trophy.

Favoriti pentru un loc in finala sunt: Tatomir Luca (965 ATP) , Apostol Bogdan (1300 ATP) , Sulea Tudor (1381 ATP) , Frunza Nicolae (1582 ATP)

Lista completa a jucatorilor participanti la Digi Open 2015.

Updates:

Sulea Tudor si Tatomir Luca vor juca in calificarile BRD Tiriac Nastase, Sulea va juca contra lui V. Antonescu iar Tatomir Luca se va duela cu Adrian Ungur.

Rezultate Liga 3, etapa 16 din 20-21 martie 2015

SERIA I

FC Zagon – Cetatea Târgu Neamţ , 1-2
Bucovina Rădăuţi – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc , 0-0
Ceahlăul II Piatra Neamţ – CSM Paşcani, 1-1
Ştiinţa Miroslava – Aerostar Bacău*
Sporting Lieşti – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe*
Bucovina Pojorâta – Petrotub Roman*

SERIA II

Callatis 2012 Mangalia – Gloria Popeşti Leordeni , 1-1
Metaloglobus Bucureşti – Delta Dobrogea Tulcea , 3-1
Dinamo II Bucureşti – Viitorul Domneşti , 1-0
Voinţa Snagov – Înainte Modelu , 2-2

Juventus Bucureşti – Metalosport Galaţi*
Viitorul Axintele – CS Tunari*

SERIA III

CS Afumaţi – CS Podari
Atletic Bradu – Chindia Târgovişte, 1-2
SCM Argeş Piteşti – Inter Clinceni, 1-0
AFC Astra II – Sporting Roşiori 0-0
FCM Târgovişte – ACS Urban Titu*
CS Vişina Nouă – CSŞ Dinicu Golescu Câmpulung*
Concordia II Chiajna – CS Ştefăneşti*

SERIA IV

Vulturii Lugoj – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic , 1-0
ACSVM Craiova – Minerul Motru , 1-1
Pandurii II Târgu Jiu – UTA Bătrâna Doamnă 0-1
ACSO Filiaşi – Millenium Giarmata 1-1
FC Hunedoara – CS Ineu*

SERIA V

Metalurgistul Cugir – FC Arieşul 1907 Turda , 1-0
Sănătatea Cluj – Unirea Jucu , 0-2
FCM Avântul Reghin – Industria Galda 1-0
Unirea Dej – CSM Sighetu Marmaţiei , 2-3
FC Zalău – FCM Baia Mare , 3-3 LIVE MINUT CU MINUT
CS Oşorhei – CS Iernut , 0-2
FC Gloria Progresul – CSC Sânmartin*

Peter Prevc a doborat recordul mondial la sarituri cu schiurile

Peter Prevc a doborat recordul mondial la sarituri cu schiurile, slovenul a sarit 250m si astfel a doborat vechiul record mondial stabilit de Johan Remen Evensen după o săritură de 246,5 in anul 2012.