21 de echipe au obţinut dreptul de a evolua în Liga 3 în urma barajului de promovare

Sâmbătă, 22 iunie, au avut loc meciurile retur din cadrul barajului pentru promovarea în Liga 3. Câştigătoarele dublei manşe au obţinut dreptul de a evolua în ediţia 2019-2020 a competiţiei Liga 3, sub condiţia înscrierii în campionat. Sezonul va începe pe 24 august 2019 şi va avea la start 80 de echipe împărţite în cinci serii a câte 16.

Iată rezultatele de sâmbătă, echipele promovate fiind marcate cu albastru:

REGIUNEA 1, NORD-EST

AFC Viitorul Albeşti (BT) – CSM Bacău (BC) 1-1 (0-0) / în tur, 0-5
Andrei Letos (90+3 – pen.) / Cosmin Zarzu (75)

FC Ozana Târgu Neamţ (NT) – CS Viitorul Liteni (SV) 1-2 (1-1) / 4-1
Corin Apreutesei (1) / Ionuţ Duţică (20), Andrei Bijec (67)

Moldova Cristeşti (IS) – ACS Huşana Huşi (VS)
Nu s-a disputat

REGIUNEA 2, NORD-VEST

ACS Unirea Mirşid (SJ) – CS Viitorul Ulmeni (MM) 2-0 (0-0) / 2-2
Ciprian Pavel (48, 80)

CS Minerul Rodna (BN) – CSM Satu Mare (SM) 1-1 (1-0) / 0-5
Lazăr Boldiş (24) / Gabriel Cădar (53)

CSC Sânmartin (BH) – CS Floreşti (CJ) 2-0 (0-0) / 2-0
Sergiu Pop (59), Ionuţ Ban (65)

REGIUNEA 3, CENTRU

ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – CS Gheorgheni (HR) 2-1 (0-0) / 3-2
Gabriel Tănase (59), Ioan Stoia (72) / Andrei Ţepeş-Bobu (87 – pen.)

ASC Olimpic Zărneşti (BV) – ACS Stăruinţa Zagon (CV) 3-2 (1-1) / 1-2
Adrian Dascălu (34 – pen.), Ionuţ Stanislav (56), Constantin Şomandru (90+2) / Alex Dumitrache (12), Emanuel Creţulescu (53)

AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CSM Târgu Mureş (MS) 2-3 (0-1) / 0-6
Alexandru Afrapt (54), Adrian Lăcătuş (86 – pen.) / Robert Candrea (31), Viorel Ferfelea (72), Mihai Gavriluţă (87 – aut.)

REGIUNEA 4, VEST

AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) – AFC Voinţa Lupac (CS) 6-1 (2-0) / 2-0
Bogdan Centea (14), Deian Pecarov (23, 78), Zoran Radu (49), Andrei Hodiş (83), Brian Filimon (89 – pen.) / Alexandru Avramovic (53)

CSO Retezatul Haţeg (HD) – ACS Progresul Pecica (AR) 0-1 (0-1) (foto) / 1-2
Dan Puie (7)

CS Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ) – CS Strehaia (MH) 3-0 (0-0) / 1-2
Andrei Meliţă (55), Florin Popete (62), Darius Almăjanu (89)

REGIUNEA 5, SUD-VEST

CS Viitorul Dăeşti (VL) – CS Real Bradu (AG) 3-0 (1-0) / 2-1
George Neacşu (11), Ştefan Paşoi (57, 77)

CS Tractorul Cetate (DJ) – ACS Unirea Brânceni (TR) 1-0 (0-0) / 0-0
Cătălin Poienaru (90+2)

AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – CSM Slatina (OT) 1-2 (0-1) / 0-2
Gabriel Enescu (58) / Ovidiu Popescu (3), Bogdan Panait (90)

REGIUNEA 6, SUD

AS Carmen Bucureşti (B) – ACS Mostiştea Ulmu (CL) 1-2 (0-2) / 3-3
Gabby Batchabi (89) / Ştefan Radu (8), Nicuşor Romanescu (13)

ACSO Viitorul Pantelimon (IF) – ACS Recolta Gheorghe Doja (IL) 0-0 / 0-2

CS Blejoi (PH) – CS Mihai Bravu (GR) 6-1 (2-0) / 3-0
Ionuţ Chişi (10), Dănuţ Iancu (33), Cristian Vasile (66, 90+1), Alin Ursu-Budacă (77), Cosmin Lambru (90) / Ciprian Stoica (73)

REGIUNEA 7, SUD-EST

AS Fotbal Team Săgeata (BZ) – ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) 0-3 (0-0) / 1-2
Adrian Grigoraş (56, 90 – pen.), Sorin Frunză (65)

ACS Mausoleul Mărăşeşti (VN) – CS Viitorul Ianca (BR) nu s-a disputat / 1-5
Gazdele nu au asigurat asistenţa medicală obligatorie

CS Poseidon Limanu-2 Mai (CT) – ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) 6-1 (3-1) / 2-1
Enis Cogali (9, 60), Sorin Zgubea (18), Alexandru Ţugui (25), Erdinci Cogali (49, 87) / Mihai Buţu (38)

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*