LIVE | România U19 – Israel U19 0-0

Reprezentativa juniorilor născuți în 2003 s-a reunit pentru două partide de pregătire în fața selecționatei similare a Israelului. Primul duel a fost câștigat de tricolori U19 cu 2-0.

Suntem în direct de la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia cu al doilea meci amical dintre România U19 și Israel U19.

ROMÂNIA U19 – ISRAEL U19 0-0

ROMÂNIA U19: 1. Borbei – 2. Ciontea, 3. Sîrbu (Cpt.), 6. Gergely, 5. Amzar – 4. Trifan, 10. Popescu – 7. Andrei, 8. Covalciuc, 11. Bodișteanu – 9. Andronache
Rezerve: 12. Aldescu, 13. Ciobanu, 14. Nicolae, 15. Negoescu, 17. Pintilie, 18. Tudor, 19. Lazar, 20. Niță
Selecționer: Adrian Văsîi

ISRAEL U19: 1. Gliklich – 2. Balson, 3. Lemkin, 4. Edri (Cpt.), 5. Revivo – 6. Maman, 8. Archel, 7. Ifrach, 10. Oshmandi, 11. Lugasi – 9. Alturi
Rezerve: 12. Shafiki, 13. Eliyahu, 14. Fucs, 15. Kravs, 16. Maatook, 17. Kancepolski, 18. Erlich, 19. Mutcha, 20. Cohen, 21. Turgheman, 22. Abarghil
Selecționer: Ofir Haim


ROMÂNIA U19 – ISRAEL U19 2-0

A marcat: Andronache (11, 25)

ROMÂNIA U19: 1. Borbei – 2. Pîrvulescu (16. Ciobanu, 46 [13. Ciontea, 65]), 3. Sîrbu (Cpt.), 6. Ignat (14. Nicolae, 46), 5. Lazăr – 8. Pandele (17. Pintilie, 65), 4. Popescu (18. Trifan, 60), 7. Negoescu (20. Niță, 46), 10. Ilie (19. Covalciuc, 46), 11. Bodișteanu (21. Tudor, 60) – 9. Andronache (22. Chirițoiu, 60)
Rezerve: 12. Aldescu, 13. Ciontea, 14. Nicolae, 15. Amzar, 16. Ciobanu, 17. Pintilie, 18. Trifan, 19. Covalciuc, 20. Niță, 21. Tudor, 22. Chirițoiu
Selecționer: Adrian Văsîi

ISRAEL U19: 1. Erlich – 2. Shafiki, 3. Fucs, 4. Edri, 5. Maatook – 6. Kancepolski, 8. Mutcha, 7. Ifrach, 10. Cohen, 11. Turgheman (Cpt.) – 9. Alturi
Rezerve: 12. Balson, 13. Eliyahu, 14. Lemkin, 15. Kravs, 16. Revivo, 17. Maman, 18. Gliklich, 19. Archel, 20. Oshmandi, 21. Lugasi, 22. Abarghil
Selecționer: Ofir Haim

Pentru aceste jocuri, selecționerul Adrian Văsîi a convocat un lot format din 24 de jucători:

Portari: Alexandru Borbei (Lecce), Robert Popa (U Craiova 1948 SA), Leonard Aldescu (Concordia Chiajna)

Fundași: Sergiu Pîrvulescu (ACS Petrolul 52), Cristian Ignat (FC Rapid 1923), Luca Ciontea (FCSB), Adrian Nicolae (ACS Petrolul 52), Bogdan Lazăr (Farul Constanța), Botond Gergely (AFK Csikszereda), Alexandru Trifan (FCSB), Costin Amzar (SC Dinamo 1948)

Mijlocași: Doru Andrei (Politehnica Timișoara), Marius Ciobanu-Vanghele (Universitatea Cluj), Andrei Pandele (FC Metaloglobus), Petruș Pintilie (Concordia Chiajna), Rareș Ilie (FC Rapid 1923), Dan Sîrbu (Farul Constanța), Ștefan Bodișteanu (Farul Constanța), Claudiu Negoescu (UTA Arad), Romeo Niță (FCSB), Nicolas Popescu (Farul Constanța), Vadim Covalciuc (FC Metaloglobus)

Atacanți: Andreas Chirițoiu (Unirea Constanța), Robert Tudor (FCSB), Luca Andronache (Farul Constanța)

Convocat inițial, portarul Robert Popa (U Craiova 1948 SA) nu se va mai prezenta la reunire. 

Tricolorii U19 vor evolua în luna noiembrie în preliminariile EURO 2022. Vor întâlni Letonia (10 noiembrie), San Marino (13 noiembrie) și Turcia (16 noiembrie). Se califică mai departe la Turul de Elită cele 13 câștigătoare ale grupelor, ocupantele locurilor secunde și cea mai bună echipă de pe locurile 3.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*