59 de jucători U20 în etapa 3 din Liga 2 Casa Pariurilor: 3 tineri au marcat!

La finalul fiecărei runde, site-ul FRF.ro analizează evoluțiile tinerilor fotbaliști din Liga 2 Casa Pariurilor.

În această ediția 2019-2020 a campionatului, cluburile vor folosi pe durata întregii partide cel puțin doi fotbaliști Under 20. Sunt eligibili jucătorii născuți începând cu 1 ianuarie 2000.

În a treia etapă au evoluat 59 de fotbaliști Under 20. Dintre aceștia, trei au reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor: Ionuț Păun și Costin Ciucureanu de la Concordia Chiajna, ale căror goluri au fost decisive în succesul, 2-1, cu Farul, și Ovidiu Rasoveanu de la Pandurii Lignitul.

Din cei 59 de tineri jucători, 42 au fost titulari, iar 28 integraliști.

CSM Reșița – Pandurii Lignitul 3-1
Au marcat: Daniel Ene (12, 77), Dragoș Săulescu (40) / Ovidiu Rasoveanu (4)
CSM Reșița: Ehmann (integralist), Dat (integralist)
Pandurii: Nichifor (integralist), Rasoveanu (integralist), Bg. Vișan (din minutul 81)

Viitorul Pandurii – CS Mioveni 0-1
A marcat: Valentin Balint (52)
Viitorul Pandurii: Negrean (integralist), Gârbiță (integralist), Hăjmășan (din minutul 65)
CS Mioveni: Rob. Ghiță (integralist), Cioargă (titular, 53 de minute), Ișfan (din minutul 53)

SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov 7-0
Au marcat: Marius Ioniță (35), Valentin Alexandru (39, 44-pen.), Valentin Munteanu (42, 59), Dragoș Huiban (51), Matei Constantinescu (90+1)
Gloria Buzău: Vîlsan (integralist), Tucaliuc (titular, 73 de minute), M. Constantinescu (din minutul 73)
Sportul Snagov: Micle (integralist), R. Bucur (integralist)

Metaloglobus București – Ripensia Timișoara 3-0
Au marcat: Claudiu Herea (18, Ovidiu Herea (56, 72)
Metaloglobus: Ciubotaru (titular, 72 de minute), R. Chiriac (integralist), Stoianovici (din minutul 72)
Ripensia: Șt. Dobre (integralist), T. Călin (integralist), Chera (din minutul 65)

UTA Arad – AFK Csikszereda 3-0
Au marcat: Ciprian Rus (54, 87), Octavian Ursu (90+3-pen.)
UTA Arad: Miculescu (integralist), Hrezdac (titular, 60 de minute), Isac (din minutul 60), Oroian (din minutul 90)
Csikszereda: Simo (integralist), Bara (titular, 81 de minute), Barta (din minutul 81)

Fotbal Club Argeș – Universitatea Cluj 1-0
A marcat: Ionuț Năstăsie (58)
Fotbal Club Argeș: Agachi (integralist), Dănescu (integralist)
”U” Cluj: Dican (integralist), Al. M. Pop (titular, 88 de minute), Burghele (din minutul 88)

ASU Politehnica Timișoara – Daco-Getica 0-1
A marcat: Răzvan Prodan (62)
ASU Politehnica: Jurj (integralist), Pițigoi (titular, 45 de minute), Trip (din minutul 46)
Daco-Getica: Puțaru (integralist), Jica (integralist), Rob. Neacșu (titular, 90+1 minute), Gab. Răducan (titular, 86 de minute), Epure (din minutul 86)

Concordia Chiajna – Farul Constanța 1920 2-1
Au marcat: Ionuț Păun (9), Costin Ciucureanu (75) / Ionuț Ursu (23)
Concordia: I. Păun (titular, 90+4 minute), Obedeanu (din minutul 90+4), Ciucureanu (integralist)
Farul Constanța 1920: Daniel Toma (integralist), Al. Ionuț Stoica (titular, 64 de minute), Halep (din minutul 64)

Dunărea Călărași – FC Petrolul Ploiești 1-3
Au marcat: Ciprian Gliga (89 / Sergiu Arnăutu (14, 30), Alexandru Zaharia (56)
Dunărea: Oltay (titular, 64 de minute), Sabangeanu (din minutul 64), Marrone (titular, 45 de minute), Zete (din minutul 46)
FC Petrolul Ploiești: Țicu (integralist), M. Bratu (titular, 69 de minute), I. Stoica (din minutul 69)

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Fotbal Club Rapid 1-3
Au marcat: Silviu Pană (41), Dragoș Tescan (76), Ionuț Voicu (83) / Liviu Drăghiceanu (39)
Turris-Oltul: I. Rus (integralist), Haită (integralist)
Fotbal Club Rapid: Demici (integralist), Sefer (integralist)

Fotbaliștii U20 utilizați în etapa 3 a Ligii 2 Casa Pariurilor, 2019-2020

Portari
Micle (Sportul Snagov / 2001), Șt. Dobre (Ripensia / 2001), Agachi (Fotbal Club Argeș / 2000), I. Rus (Turris-Oltul / 2000)

Fundași
Ehmann (CSM Reșița / 2000), Bg. Vișan (Pandurii Lignitul / 2001), Rob. Ghiță (CS Mioveni / 2000), Ciubotaru (Metaloglobus / 2000), Stoianovici (Metaloglobus / 2000), Simo (AFK Csikszereda / 2001), Dănescu (Fotbal Club Argeș / 2000), Jurj (ASU Politehnica / 2000), Puțaru (Daco-Getica / 2000), Jica (Daco-Getica / 2000), Oltay (Dunărea Călărași / 2000), Sabangeanu (Dunărea Călărași / 2000), Țicu (FC Petrolul Ploiești / 2000), Demici (Fotbal Club Rapid / 2000)

Mijlocași
Dat (CSM Reșița / 2001), Rasoveanu (Pandurii Lignitul / 2002), Negrean (Viitorul Pandurii / 2001), Gârbiță (Viitorul Pandurii / 2000), Hăjmășan (Viitorul Pandurii / 2000), Cioargă (CS Mioveni / 2000) , Ișfan (CS Mioveni / 2000), Vîlsan (Gloria Buzău / 2000), Tucaliuc (Gloria Buzău / 2000), M. Constantinescu (Gloria Buzău / 2000), R. Chiriac (Metaloglobus / 2000), T. Călin (Ripensia / 2000), Chera (Ripensia / 2000), Miculescu (UTA Arad / 2001), Hrezdac (UTA Arad / 2001), Isac (UTA Arad / 2001), Oroian (UTA Arad / 2001), Dican (”U” Cluj / 2000), Trip (ASU Politehnica / 2000), Rob. Neacșu (Daco-Getica / 2000), Epure (Daco-Getica / 2000), I. Păun (Concordia / 2000), Obedeanu (Concordia / 2000), Ciucureanu (Concordia / 2000), Daniel Toma (Farul / 2000), Marrone (Dunărea Călărași / 2001), M. Bratu (FC Petrolul Ploiești / 2002), I. Stoica (FC Petrolul Ploiești / 2002), Haită (Turris-Oltul / 2000), Sefer (Fotbal Club Rapid / 2000)

Atacanți
Nichifor (Pandurii Lignitul / 2000), R. Bucur (Sportul Snagov / 2002), Bara (AFK Csikszereda / 2000), Barta (AFK Csikszereda / 2000), Al. M. Pop (”U” Cluj / 2000), Burghele (”U” Cluj / 2000), Pițigoi (ASU Politehnica / 2000), Gab. Răducan (Daco-Getica / 2000), Al. Ionuț Stoica (Farul / 2000), Halep (Farul / 2000), Zete (Dunărea Călărași / 2000)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*