Academica Clinceni câștigă cele trei puncte la Miroslava

Academica Clinceni a disputat sâmbătă, în deplasare, meciul împotriva nou-promovatei Știința Miroslava, în cadrul etapei a șasea a Ligii a II-a.

Trupa lui Erik Lincar a deschis scorul în minutul 10, prin reușita lui Marian Constantinescu, iar Văduva a punctat și el în minutul 38 și a stabilit rezultatul primei reprize, 2-0 pentru Clinceni.

În partea secundă a jocului, Tătaru și-a lăsat echipa în zece oameni în minutul 62, iar gazdele au reușit să reducă din diferență în minutul 80, prin golul lui Marin, care a închis jocul la scorul de 2-1 pentru ilfoveni.

Astfel, Academica Clinceni obține cele trei puncte pe terenul nou-promovatei și urcă pe locul 6 în clasamentul ligii secunde, având 10 puncte după cele șase etape disputate.

Știința Miroslava – Academica Clinceni 1-2 (Marin 80 / Constantinescu 10, Văduva 38)

Ştiinţa: Ţintea – Cerneuţanu, Mateciuc, Băghiceanu, Maxim – Săvoaia, Viorică, Taciuc, Izmană – Botezatu, Marin
Rezerve: Turiţă – Asăvoaei, Nemţanu, Corban, Agrigoroaei, Ambrosie, Buhăcianu
Antrenor: Cristian Ungureanu

Academica: Niga – Tătaru, Matei, Samson, Pulhac, Balgiu, Simion, Gliga, Barbu, Văduva, Constantinescu
Rezerve: Ureche – Ilie, Găină, Mihai, Şandru, Mihalcea, Ion
Antrenor: Erik Lincar