Alin Buleica si Tegle, integralisti in meciul din Cupa Romaniei cu Gaz Metan Medias

Fostii jucatori de la Turris Turnu Magurele, Alin Buleica si Alin Tegle au fost integralisti in meciul din Cupa Romaniei, Viitorul Pandurii Targu Jiu – Gaz Metan Medias si au avansat in Sferturile de finala ale Cupei, dupa ce au castigat partida cu 1-0, prin golul marcat de Paraschiv, in minutul 15.  Celalalt fotbalist transferat de Viitorul Pandurii Targu Jiu de la Turris, Marin Pirvulescu nu a fost in lot, fiind accidentat.

Viitorul Pandurii Târgu Jiu: D. Rusu – Buleică, Oros, Lixandru, Copaci – Prejmerean, Țegle – Andr. Dragu (Mitrică 89′), Cioiu (Chiorean 87′), Gîrbiță – D. Paraschiv (Bădăuță 73′). Rezerve neutilizate: Rob. Bodea – Ciul, Al. Băican, Al. Enache, Duia, Ludușan.

sursa foto: mediafax foto