Amicale: CSO Filiași a cedat în fața Panduriilor

Pandurii Tg. Jiu – CSO Filiași 1-0, meci amical / FOTO: csofiliasi.ro

Divizionara C CSO Filiași a susținut astăzi primul test din această iarnă. Abia coborâtă de la Herculane, formația antrenată de Silviu Lung pierdut greu, scor 1-0, în fața echipei Pandurii Târgu Jiu.

Golul gorjenilor a fost marcat de Șut, care a reluat cu capul o centrare a lui Dănăricu din corner (‘7). Și doljenii au avut o bară prin Costea în minutul 2, dar și alte ocazii prin Geanimu și Dinu, apoi în repriza a doua prin Borhot, Crușoveanu și Tudor.

Pandurii Târgu Jiu: Moga – Raiciu, Turda, Celea, Drugă – Pîrvulescu, Milenko, Șut – Tudora, Dănăricu, Ionică. Au mai intrat: Popescu, Jianu – Dănescu, Vasilescu, Vodă, Dodoi, Lemac, Marek, Măicăneanu. Antrenor: Adrian Bogoi.

CSO Filiași, repriza 1: Nedeianu – Calu, Lupu, Tereche, Duma – Dănuț Stancu, Costea (’20, Borneci) – Alin Stancu, Badea (’22, C. Dinu), Geanimu – Căle. Antrenor: Silviu Lung.

CSO Filiași, repriza a doua: Nedeianu (’86, Munteanu) – Toshi, Preda, Chiriță, Crușoveanu – Tudor, Borneci (’85, Calu) – Borhot, Geanimu (’67, David Stăiculescu), Chivu – Dinu.