Au strălucit la vecini! Gimnaştii lugojeni au cucerit 17 medalii la Cupa DKMT din Serbia

Secţia de gimnastică a Clubului Sportiv Şcolar Lugoj şi-a mărit palmaresul, la sfârşitul săptămânii trecute, cu 19 medalii. Rezultatele au fost obţinute la două competiţii internaţionale desfăşurate în 8 şi 9 decembrie la Novi Sad, în Serbia. Cele mai multe dintre medalii (17) au revenit gimnaştilor lugojeni, antrenaţi de Adrian Meleancă, Alexandru Panait, Ion Bulacu şi Aurel Munteanu, în prima zi de concurs, la etapa sârbească a Cupei DKMT (Dunăre, Criş, Mureş, Tisa), care se desfăşoară cu participarea sportivilor din România, Serbia şi Ungaria. Evoluţiile cele mai reuşite le-au avut Răzvan Micloş, ce s-a clasat pe prima poziţie la individual compus, la categoria 11-12 ani şi Patrick Voichescu, locul doi la individual compus, la categoria 13-14 ani. Răzvan Micloş s-a remarcat şi în finalele de la cal, paralele şi bară unde a obţinut locul unu, iar la sol a avut cea de-a doua notă. Patrick Voichescu s-a clasat pe primul loc la paralele şi inele, pe locul doi la bară şi pe trei la sol, cal şi sărituri. La categoria 8-10 ani, Raul Standolariu s-a poziţionat în fruntea ierarhiei la sărituri şi pe doi la inele, iar la categoria 11-12 ani, Flavius Borca a bifat locul unu la sol şi [...]