Baraj Liga a III-a. Rezultate

Manşă secundă a jocurilor de baraj pentru promovarea în Liga a III-a a clarificat lucrurile pentru viitorul sezon

Regiunea 1:

CSM Vaslui – CSM Pașcani 0-5 (1-2 în tur)
()
Viitorul Liteni – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2 (0-2 în tur)
(61) / (40), (46)
Bradu Borca – Dinamo Bacău 0-3 (0-3 în tur)
*Bradu Borca s-a retras de la baraj înainte de disputarea sa, astfel că merge în Liga 4. Dinamo Bacău a promovat în Liga 3.

Regiunea 2:

Avântul Valea Mărului – ACS Team Săgeata 2-1 (3-1 în tur)
Iulian Năpârlică (35), Lucian Ignat (81) / … (42)
CSM Fetești – CS Făurei 0-0 (2-2 în tur)
CSO Ovidiu – Sportul Chiscani 0-3 (0-3 în tur)
*CSO Ovidiu a fost exclusă de FRF după ce s-a constatat neîndeplinirea condițiilor de participare. Sportul Chiscani rămâne în Liga 3.

Regiunea 3:
Petrolul 95 Ploiești – CSM Oltenița 1-4 (3-0 în tur)
Bogdan Dumitru (8) / Valentin Crăciun (45+3, 88), Valentin Andrei (63 – penalty), Marian Stoica (73)
Recolta Gheorghe Doja – Rapid Buzescu 2-0 (3-0 în tur)
Valentin Toma (55), Costin Anton (68)
Viitorul Domnești – Academica Clinceni 2 2-2 (1-1 în tur)
(30), (58 – penalty) / (76), (90+2)

Regiunea 4:

Real Bradu – CS Balotești 4-0 (2-0 în tur)
()
ACSM Codlea – Concordia Chiajna 2 1-3 (1-3 în tur)
Iulian Ponci () / Cătălin Cocoș (trei)
Kids Tâmpa Brașov – AFC Băbeni 7-0 (4-3 în tur)
Andrei Moldovan (trei), Nicolas Antone (), Moroaie Mihnea (), Dan Spătaru (), Tudor Tenică ()

Regiunea 5:

Voința Lupac – Universitatea Craiova 2 3-0 (0-1 în tur)
()
Progresul Ezeriș – Dunărea Calafat 3-0 (1-1 în tur)
()
Minerul Costești – Viitorul Șimian 4-3 (1-2 în tur)
Andreas Casoni (22), Răducu Rădulescu (55, 84), Ion Trașcă (90+4 – penalty) / Marius Crac (7), Dorian Vasilică (25), Daniel Mișea (40)

Regiunea 6:

Pobeda Star Bisnov – Industria Galda 2-1 (0-0 în tur)
Valentin Grigore (10), Daniel Vasilcin (22) / Adrian Potopea (16)
Frontiera Curtici – FC Hermannstadt 2 3-3 (2-1 în tur)
Remus Avrămuțiu (17, 83), Alin Gligor (90+1 – penalty) / Adrian Șter (40), Ante Aralica (48), Loren Niță (81)
Fortuna Becicherecu Mic – Aurul Brad 2-2 (1-3 în tur)
David Periat (29, 65) / Gabriel Dărăban (31), Ionuț Filipaș (38)

Regiunea 7:

Luceafărul Oradea – Rapid Jibou 6-3 (1-1 în tur)
Ștefan Meșter (14), Alexandru Jurcuț (21, 25), Vinicius Leite (61), Darius Gheban (65), Daniel Lăsconi (88) / Ciprian Pavel (47), Viorel Kallai (75, 78)
CS Iernut – CS Ocna Mureș 4-5 (1-3 pe teren, 0-3 la masa verde în tur)
Marian Guț (10 – autogol), Ionuț Chețan (45+2, 49), Mircea Ungur (89) / Alexandru Cioară (35), George Goronea (39), Szilard Gilyen (75 – autogol), Marcel Domșa (78), Alin Tocu (90)
CSM Sighetu Marmației – Progresul Șomcuta Mare 1-3 (1-3 în tur)
Nicolae Racz (75 – penalty) / Tudor Balmoș (72 – penalty), Mark Parnău (88), Pavel Nemeș (90+2)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*