Campionatul Județean Timiș de juniori C, D, E și B1: rezultate

Cu excepția Seriei a II-a din întrecerea juniorilor C, mai restrânsă numeric, cu doar 10 formații, și care și-a încheiat parcursul turului, Campionatul Județean Timiș la nivel juvenil a continuat cu o nouă rundă de meciuri, rezultatele fiind enumerate mai jos…

Juniori C (2003-2004)

Seria I

Etapa 10: CSȘ Lugoj – ACS Poli 1-2, CS Millenium Giarmata – ASU Politehnica 1-4, CSM Lugoj – LPS Banatul 0-4, Ripensia – Juventus 0-3, CSȘ Bega – LPS Banatul 2-5, Unirea Sânnicolau Mare – AS FC Atletico Liebling 3-3, ACS Dumbrăvița – CFR Timișoara 0-3.

ASU Politehnica și CFR Timișoara au câte 9 victorii, ”violeții” cu punctaj maxim, alb-vișiniii în schimb și o înfrângere.

Într-o restanță din Seria a II-a, desfășurată sâmbătă de la ora 15,30 în cadrul etapei a patra, CS Giroc-Chișoda – CSO Făget 4-2, gazdele învingătoare urcând astfel pe locul secund, cu bilanțul 9 6 1 2 24-18 19 puncte, după campioana de toamnă ASU Politehnica (9 8 1 0 74-4 25p).

+

Juniori D (2005-2006)

Seria I

Etapa 11: ACS Poli – Pobeda Dudeștii Vechi 4-0, ASU Politehnica – ACS Galaxy 1-0, LPS Banatul – Ripensia 6-0, ACS Ghiroda – ACS Dumbrăvița 0-7, AS Peciu Nou – CSȘ Lugoj 0-8, ACS Atletico – Unirea Sânnicolau Mare 1-8, Electrica – Juventus 3-0.

Electrica a tranșat duelul de podium cu ACS Juventus.

Seria a II-a

Etapa 11: ASU Politehnica – ACS Murani 2-2, LPS Banatul II – CS Timișul Șag 5-0, ACS Juventus II – Luceafărul 3-0, ACS Junior 2015 – Progresul Ciacova 4-1, Sînandrei – CS Giroc-Chișoda 4-1, Electrica II – Voința Mașloc 5-0, ACS Dumbrăvița II – AS Meget Remetea Mare 5-0, Ripensia II – CSȘ Lugoj  II 0-5 și Avântul Periam – Fortuna Becicherecu Mic 2-3.

ASU Politehnica a rămas neînvinsă iar CSȘ Lugoj a urcat prima cu bilanțul 11 10 0 1 36-10 30 puncte.

+

Juniori E (2007-2008)

Etapa 11: ACS Poli – CS Millenium Giarmata 8-2, ASU Politehnica – ACS Galaxy 2-2, LPS Banatul – Ripensia 7-1, ACS Ghiroda – ACS Dumbrăvița 1-0, ACS Junior 2015 – CSM Lugoj 4-1, ACS Atletico – Unirea Sânnicolau Mare 0-7, Electrica – Juventus 1-10.

ACS Juventus are punctaj maxim din 11 apariții, golaveraj 135-5.

Seria a II-a

Etapa 11: ACS Poli II – AS FC Bazoșu Vechi 6-1, ASU Politehnica II – ACS Galaxy II 70, LPS Banatul II – CFR Timișoara 3-0, AS Roma Florin Pădurean – ACS Kids Sînmihaiu Român 5-0, ACS Team Star – Meget Remetea Mare 4-3, ACS Juniori II – ACS Murani 2-5, ACS Atletico – Cocoșul Orțișoara 4-4 și CSO Făget – VHP Pădureni 0-3.

VHP Pădureni are punctaj maxim.

În fine, la juniori B1, în etapa a zecea și ultima, CS Unirea Sânnicolau Mare – CS Unirea Tomnatic 3-0, gazdele având punctaj maxim din opt apariții, golaveraj 35-1.

The post Campionatul Județean Timiș de juniori C, D, E și B1: rezultate appeared first on sporttim.ro.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*