Campionatul Județean Timiș de juniori C, D și E: rezultate

Juniorii timișeni au luat-o înaintea decidenților din Ministerul Educației Naționale, sportul fiind mai sprințar și cu câțiva pași înaintea inaugurării noului an școlar prin programarea primelor etape din ediția 2017-2018 a Campionatului Județean Timiș rezervat juniorilor C, D și E.

Juniorii C au disputat zilele trecute etapa a doua a noului sezon, în Seria I înregistrându-se următoarele rezultate: LPS Banatul II – ACS Poli 0-3, Atletico Liebling – ASU Politehnica 2-5, Progresul Gătaia – LPS Banatul 3-2, CFR – Ripensia 4-0, Dumbrăvița – CSM Lugoj 4-5, Comloșu Mare – Millenium Giarmata 5-2, Unirea Sânnicolau Mare – CSȘ Lugoj 2-0 și Juventus – CSȘ Bega 0-3.

CS Millenium Giarmata – CS Unirea Sânnicolau Mare s-a încheiat 6-1 într-un meci restant.

În Seria a II-a, Dumbrava Făget – Flacăra Făget 1-1, Giroc-Chișoda – AS Recaș 4-0 și Junior – Tricoul 1 Iunie 5-4.

Nu ne-au parvenit rezultatele meciurilor CS Unirea Sânnicolau Mare – AS Murani și ASU Politehnica – Electrica.

Juniorii D și-au disputat etapa a III-a, în Seria I înregistrându-se rezultatele ACS Ghiroda – AS Peciu Nou 7-0, ACS Poli – Mama Mia 2-0, Ripensia – Dumbrăvița 2-0, Galaxy – Juventus 0-4 și Dudeștii Vechi – Unirea Sânnicolau Mare 1-1.

Nu ne-au parvenit rezultatele jocurilor ASU Politehnica – Atletico și LPS Banatul – Electrica.

În Seria a II-a, ASU Politehnica 2 – Electrica 2 7-1, LPS Banatul II – Dumbrăvița 2 4-1, Ripensia 2 – Avântul Periam 1-8, Timișul Șag – Fortuna Becicherecu Mic 3-0, Murani – Remetea Mare 3-0, Luceafărul – Mașloc 3-6, Juventus 2 – Sânandrei 3-2 și Junior – Giroc-Chișoda 3-8.

În partide restanță, Dumbrăvița – ASU Politehnica 2 0-0 și Avântul Periam – LPS Banatul II 1-3.

Și juniorii E au jucat tot cea de-a treia etapă, în Seria I consemnându-se rezultatele ACS Poli – Jimbolia 14-0, LPS Banatul – Electrica 2-2, Ripensia – Dumbrăvița 2-4, Galaxy – Juventus 0-13 și Giarmata – Sânnicolau Mare 1-1.

Nu ne-au parvenit rezultatele jocurilor ASU Politehnica – Atletico și CSM Lugoj – CSȘ Bega.

Seria a II-a: AS Roma – ACS Tim Star 5-6, ACS Poli II – Junior II 10-1, LPS Banatul II – Făget 6-1, CFR – Sânnicolau Mare 4-3, Galaxy II – Pădureni Lugoj 1-7, Bazoș – Orțișoara 0-4 și Remetea Mare – Murani 10-3.

The post Campionatul Județean Timiș de juniori C, D și E: rezultate appeared first on sporttim.ro.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*