Campionatul Municipal Timișoara: etapa a XI-a

Meci fără goluri marcate dar și partide cu câte 14 înscrise în ultima rundă din Campionatul Municipal Timișoara…

Seria I

Electrica – CSŞ Bega 0-0

Liderul a izbutit doar un rezultat de egalitate în faţa celor de la CSŞ Bega, care s-au apărat ermetic, după ce în etapa anterioară au reuşit o victorie cu 3-1 în dauna celor de la Ghiroda II. Trupa lui Gheorghe Ilici a dominat dar a și nimerit de două ori transversala, prin Nicolae Şofran (min. 63) şi Roberto Bălan (min. 77).

ASU Politehnica II – CFR 1933 Timişoara 9-0 (4-0): Demetris Cristodulo (min. 18, 55), Alexandru Prodana chiar de 3 ori,  în minutele 22, 70 și 80, Mădălin Ursu (min. 28 şi 89), Denis Bot (min. 26) şi Denis Radu (min. 49).

Echipa secundă a ”violeților” obține o victorie categorică, în absența lui Iulian Prodana, aflat la Bucureşti dar suplinit de Alin Ionescu. Cel mai frumos gol al meciului a fost marcat de Demetris Cristodulo în minutul 55 cu un şut de la 18 metri direct în vinclu. De subliniat și hat-trickul reuşit de juniorul Alexandru Prodana, fiu al antrenorului secund Iulian Prodana.

ACS Ghiroda II – Auto Timişoara 2-4 (1-2). Au marcat: Marius Stanciu şi Ciprian Vinchici, respectiv pentru învingători Sergiu Buda – 2, Sorin Butaru şi Cătălin Gongeanu.

Echipele Seceani II şi Parţa II au stat în această etapă.

*

Seria a II-a

Srbianca Giuchici – Timişul Albina 5-9 (3-5). Pentru liderul acestei serii au marcat: Daniel Lazăr 3, Ionuţ Popa 3, Dorian Barb 2, şi Ioan Szalai un gol. Într-un alt meci cu multe goluri, Electrometal s-a impus 6-2 acasă cu Unirea II Cerneteaz.

CSU Universitatea de Vest din Timişoara – AS  Luceafărul  Timişoara 12-2 (6-0). Au marcat: Ionuţ Vucea – 5 goluri, Olariu 3, Lazăr, Brănişteanu şi Ionuţ Muj, respectiv Ionuţ Alexa şi Cristian Mitre. Cu această victorie, studenţii lui Remus Datcu au trecut pe locul secund, la patru puncte în spatele liderului Electrica, ținut în șah acasă de CSŞ Bega.

Atletic Timişoara – AS Dedy Mid Sânmihaiul Român 4-1 (2-0). Au marcat: Daniel Brândaş 2, Eduard Popescu şi Cristian Dancia, respectiv Iulius Molnar. Oaspeţii au ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 70 prin Mihai Vîlvoi.

Echipele AS Giarmata Vii şi CS Giroc-Chişoda au stat în această etapă.

The post Campionatul Municipal Timișoara: etapa a XI-a appeared first on sporttim.ro.