Cea mai grea infrangere pe propriul teren pentru Turris

Turris Turnu Magurele a suferit astazi cea mai severa infrangere pe propriul teren de la promovarea in Liga 2, 1-4 cu Universitatea Cluj. Oaspetii au aratat mai maturi in joc si au deschis scorul in minutul 25, prin Parvulescu dupa o greseala mare de portar, Novac a majorat scorul inainte de pauza dupa o greseala in lant a apararii. Inainte de golul doi al clujenilor, arbitrul Andrei Antonie  a refuzat un penalty clar pentru gazde, Blanaru deviaza balonul si apoi este lovit de portarul advers.  Turnenii au revenit in joc prin Alex Salcianu in minutul 58, insa oaspetii au mai marcat de doua ori prin Maneran (72) dupa o noua greseala de portar si Novac (89). Dupa aceasta infrangere, Turris cade pe locul 10 si ramane cu 9 puncte acumulate dupa  sapte partide disputate.

Turris : Dutu- Nicola, Pirvulescu, Salcianu, Mitrea, Pana(Cpt), Tegle, Sima. Damascan, Blanaru, Haita

Au mai intrat: Voinea, Buleica, Nita, L.Mihai