CFR Dej i-a bătut la scor pe „suporteri”, într-un meci care a durat doar o oră. Oaspeţii au început în 9 jucători

În ultimul meci al etapei a 29-a din Liga a IV-a, CFR Dej a câşigat cu 11-0 meciul cu CS Supporter.

Partida de pe stadionul „Obor” a durat, însă, doar 55 de minute, pentru că jucătorii oaspeţilor, care oricum au venit doar nouă la acest meci, au ieşit pe rând accidentaţi, în frunte cu portarul.

După ce au rămas doar şase, meciul s-a oprit potrivit regulamentului, iar dejenii au încheiat „antrenamentul”. Borşan şi Bota au marcat câte trei goluri, Prodan a dat o dublă, iar Ţicală, Cociş şi Poleac au înscris şi ei pentru dejeni, care au avut 9-0 la pauză. Cu acest succes, CFR Dej a trecut pe locul 13 în clasament, cu un punct peste Viitorul Sopor.

„Supporterii”, care au doar eşecuri în acest retur, nu mai pot pierde locul 12 la final.