Ciubuc, Neagu si Martin, marcatori in Liga 2

rosiori-dinicu06Etapa de azi din Liga 2 a fost de bun augur pentru jucatorii teleormaneni.

Trei dintre ei au reusit sa-si treaca numele pe lista marcatorilor, fiind printre remarcatii zilei.

Danut Ciubuc, care in sezonul trecut a evoluat la Sporting Rosiori, a reusit primul sau gol in Liga 2, inscriind pentru FC Balotesti in victoria cu 2-0 in fata formatiei Olimpia Satu Mare. Ciubuc a fost titular in acest meci, reusind sa inchida tabela in minutul 77, dupa o faza de contraatac.

Un alt teleormanean care a marcat azi in Liga 2 este Madalin Martin, fostul atacant al Rapidului inscriind unicul gol al formatiei Metaloglobus in infrangerea de pe teren propriu cu Miroslava, 1-2. Pentru Martin acest gol este al doilea al sezonului.

Al treilea jucator originar din Teleorman care a inscris azi este Cosmin Neagu. Atacantul de 26 de ani a semnat ieri cu FC Hermannstadt, iar azi a debutat cu gol in meciul cu UTA Arad, scor 2-0. Neagu a deschis scorul in prima repriza cu un sut sub bara.