Concordia Chiajna încheie anul cu o remiză pe teren propriu

Concordia Chiajna a disputat sâmbătă, pe teren propriu, meciul împotriva formației Gaz Metan Mediaș, contând pentru ultima etapă a Ligii I din acest an.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate și fără gol marcat, cu Batin înlocuindu-l pe Bumba în minutul 39 și cu Marian Cristescu fiind avertizat în minutul 40.

Partea secundă a jocului a adus și primul gol. Cristescu a înscris în minutul 50 din pasa lui Pena, dar oaspeții au restabilit egalitatea în minutul 61, prin reușita lui Chamed, la doar un minut după ce Curtean i-a luat locul lui Golubovic la Mediaș.

Ion Moldovan i-a înlocuit pe Deaconu și Pena cu Babic, respectiv Bud, iar Cristi Pustai a renunțat la Tîrcoveanu și Buziuc în favoarea lui Olaru, respectiv Danci.

Fota și Marc au văzut câte un cartonaș galben, iar Cristescu și-a lăsat echipa în zece oameni în minutul 88, dar scorul de pe tabelă a rămas același, 1-1.

Concordia Chiajna ocupă locul 10 în clasamentul Ligii I, având 24 de punte obținute după cele 22 de meciuri disputate, în timp ce medieșenii se situează pe locul 12, cu doar 15 puncte.

Ilfovenii ar putea coborî pe locul 11, dacă FC Voluntari o învinge luni, pe Sepsi Sfântu Gheorghe.