Concordia Chiajna, prima victorie din acest sezon

Concordia Chiajna a disputat luni, în deplasare, partida împotriva formației Gaz Metan Mediaș, contând pentru etapa a noua a Ligii I.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, fără gol marcat, iar în partea secundă a jocului, după doar trei minute de la fluierul de start, Deaconu a deschis scorul la Mediaș.

În minutul 61, Cristescu i-a pasat decisiv lui Batin care l-a învins pe portarul Gazului și a majorat diferența. Concordia se îndrepta astfel, spre prima victorie din acest sezon de campiona, dar și spre primul meci fără gol primit.

Totuși, în prelungirile partidei, Manole i-a pasat lui Golubovic, iar acesta a redus din diferență, stabilind și scorul final al acestei întâlniri, 2-1 pentru Concordia Chiajna.

Astfel, „vulturii” obțin prima victorie din acest sezon, după nouă etape disputate. Concordia se află pe locul 12 în clasament, cu doar 5 puncte adunate.

Gaz Metan Mediaș – Concordia Chiajna 1-2 (Golubovic 90+4 / Deaconu 48, Batin 61)

Gaz Metan: Pleşca – I. Voicu (Lokaj 54′), Perendija, M. Constantin, De Vriese – Bic, Paulo Jorge (Manole 62′) – Surugiu, Olaru (Mitic 67′), Popovici – Golubovic
Antrenor: Cristi Pustai

Concordia: Bălgrădean – Patache, A. Marc, Manasse, Albu – Babici – Bawab (Bucşa 66′) , M. Cristescu (Grădinaru 88′), Deaconu – Bud (Pena 76′), Batin
Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaşe galbene: P. Jorge 49′, Popovici 90+1′, M. Constantin 90+5′/Patache 32′, 84′, Bawab 53′, Batin 58′, 89′.