Coşmar în prima repriză. Baloteştiul a pierdut cu ACS SR Braşov

CS Baloteşti nu a reuşit să menţină ritmul obişnuit pe teren propriu

Ilfovenii antrenaţi de Augustin Călin au spulberat în partida cu braşovenii de la ACS SR Braşov mitul invincibilităţii pe teren propriu din acest sezon.
Soarta jocului a fost stabilită de echipa pregătită de Florin Stângă la capătul unei prime reprize de coşmar în dreptul gazdelor.
Braşovenii conduceau, neverosimil, la pauză, cu 3-0, goluri Horia Popa, în două rânduri, şi Eduard Renţa. Partea secundă a disputei a adus, parcă, pe teren o altă echipă gazdă care a remontat din handicap cu reuşitele semnate de Greblea în decurs de doar două minute, 49 şi 50.
Deşi era timp suficient, măcar, pentru o remiză nu s-a mai întâmplat nimic pe tabela de marcaj şi Baloteştiul a pierdut un bun prilej de a fortifica poziţia din clasament.