Coșmar pentru CFR 2 la Mediaș. Clujenii au condus cu 2-0 la pauză, dar au pierdut în minutul 85. Al doilea eșec la rând pentru feroviari

CFR Cluj 2 era, până etapa trecută, singura echipă neînvinsă a seriei a cincea din Liga a III-a, însă acum a bifat a doua înfrângere consecutivă.

Ardelenii au pierdut la Mediaș vineri după-amiază, 2-3, dar după o primă repriză perfectă făcută în fața echipei secunde a celor de la Gaz Metan.

Autogolul lui Pop și reușita lui Băican, din lovitură liberă, au făcut ca CFR-ul să intre la pauză cu două goluri avans, însă 25 de minute din repriza a doua au fost de coșmar pentru ardeleni.

Pe fondul și a unui joc mult mai slab al oaspeților decât în prima repriză, Sebastian Iorga a izbutit un hattrick în poarta lui Adrian Rus, golul victoriei medieșene venind în minutul 85. Astfel, formația lui Gheorghe Barbu s-a întors fără niciun punct de la Mediaș, un scenariu care nu se întrevedea deloc la pauză, și se află la jumătatea clasamentului.

În etapa următoare, alb-vișiniii vor avea o misiune dificilă pe teren propriu, urmând să o întâlnească pe ACS Comuna Recea.