CS Afumați, primele goluri și prima victorie din acest sezon

CS Afumați a disputat sâmbătă, în deplasare, meciul împotriva formației Olimpia Satu Mare, contând pentru etapa a șasea a Ligii a II-a.

Veniți după o serie deloc bună de rezultate, ilfovenii lui Vasile Neagu au reușit să obțină prima victorie din noul sezon al eșalonului secund.

În minutul 38 al partidei de la Satu Mare, Vlada a reușit să înscrie primul gol al Afumațiului în această stagiune și a stabilit rezultatul primei reprize, 1-0 pentru ilfoveni.

În partea secundă a jocului, Olimpia Satu Mare nu a putut restabili egalitatea, iar meciul părea să se încheie cu o victorie la limită pentru CS Afumați. În cel de-al treilea minut de prelungiri însă, Burlacu a majorat diferența pe tabelă și a închis jocul la scorul de 2-0 pentru Afumați.

Astfel, ilfovenii obțin prima victorie din acest sezon și acumulează patru puncte în clasament, după cele șase etape disputate. CS Afumați se află pe locul 18 în clasament, cu patru înfrângeri, un egal și o victorie.

Olimpia Satu Mare – CS Afumați 0-2 (Vlada 38, Burlacu 90+3)

Olimpia: Munteanu – Duruş, Mureşan, Hlinca, Brata – Pop, Rus, Bura, Miholca, Ben Khalifa – Lusamba
Rezerve: Şuta – Ayoub, Copaci, Cocian, Lukacs, Szasz, Jurj
Antrenor: Tibor Selymes

Afumaţi: Marinescu – Baniţă, Robicek, Patriche, Perju, Olariu, Tudorache, Avram, Vlada, Vasile, Dedu
Rezerve: Mişa – Burlacu, Căliani, Mitu, Nicolae, Manole, Onea
Antrenor: Vasile Neagu