CS Balotești, la egalitate cu UTA Arad

CS Balotești a disputat sâmbătă, în deplasare, meciul împotriva formației UTA Arad, în cadrul etapei a șasea a Ligii a II-a.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate și fără gol marcat, fapt care le-a dat curaj pentru repriza secundă elevilor lui Laurențiu Diniță.

În partea a doua a jocului, Nica a deschis scorul în minutul 55 și le-a oferit încredere ilfovenilor, dar nu pentru mult timp. Burla a egalat în minutul 62 din lovitură de la 11 metri, iar Scutariu a dus-o pe UTA în avantaj în minutul 69.

Cu două minute înainte de fluierul de final al acestei partide, Răuță a marcat pentru Balotești și a câștigat un punct prețios din deplasarea de la Arad.

Astfel, după victoria cu Satu Mare de pe teren propriu, CS Balotești mai scoate un rezultat pozitiv, 1-1 în deplasare la UTA Arad. În clasament ilfovenii se află pe locul 16, cu 5 puncte adunate în cele șase etape disputate.

UTA Arad – CS Balotești 2-2 (Burla 62, Scutariu 69 / Nica 55, Răuță 88)

UTA: Grahovac – Adili, Scutaru, Ciucă, Burlă – Tănase, Cârstocea – Strătilă, Păcurar, Stahl – Curtuiuş
Rezerve: Barna – Filaret, Dinculescu, Jorza, Buleică, Toma, Asani
Antrenor: Adrian Mihalcea

Baloteşti: Iordan – Dedu, Marciuc, Răuţă, Filip – Gojnea, Ion – Coman, Pătraşcu, Ciubuc – Nica
Rezerve: Fulga – Flămânzeanu, Mirescu, Neagu, Ioniţă, Paraschiv, Suciu
Antrenor: Laurenţiu Diniţă