CS Tunari a intrat mai târziu în competiție, dar a făcut-o bine

CS Tunari a disputat luni, pe teren propriu, meciul împotriva formației ACS Urban Titu, în cadrul primei etape a Ligii a III-a.

Deși au intrat în competiție cu două sau trei zile mai târziu fața de vecinii lor (Popești a jucat vineri, 25 august, iar celelalte echipe ilfovene au evoluat sâmbătă, 26 august), ilfovenii au început cu dreptul noul sezon de campionat al celui de-al treilea eșalon.

Tunarii au deschis scorul încă din minutul 9 prin reușita lui Claudiu Zamfir, iar în minutul 22, George Ivan a punctat și el și a majorat diferența. Același Zamfir a reușit dubla în minutul 29, ducând astfel, scorul la 3-0.

Oaspeții au redus din handicap prin Alexandru Mihai, în prelungirile primei reprize, moment în care a fost stabilit și rezultatul acestei partide, 3-1 pentru CS Tunari.

Tehnicianul Tudorel Stoica a trimis în teren următoarea formulă: Perianu – Dragu, Osca, Ivan (Dragomir A. 88), Barabas, Neculai, Zamfir, Dragomir S., Dumitru (Pădineanu 71), Luca (Drăgan 58), Rotaru (Abdulfatai 69).

Rezerve neutilizate: Manciu, Stăncioiu, Vălimăreanu