CSA Steaua a disputat marti, in Ghencea, meciul din optimile fazei locale a Cupei Romaniei, impotriva formatiei CS Progresul 2005.

Marius Lacatus si Ion Ion au aruncat rezervele in joc si au avut mari emotii in cadrul acestei partide, dupa ce gruparea ros-albastra a fost condusa din minutul 33, prin reusita lui Cernat. Totusi, militarii au restabilit egalitatea dupa zece minute, prin golul marcat de Lolescu, jucator ce si-a dus echipa in prelungiri.

La loviturile de departajare, stelistii au reusit sa invinga cu scorul de 4-3 si sa se califice in sferturile acestei competitii locale.

In campionat, atat CSA Steaua, cat si Academia Rapid au trecut la scor de CS Progresul 2005, 15-0, respectiv 13-0.

The post CSA Steaua, la un pas de eliminarea din Cupa Romaniei de catre o echipa pe care a invins-o cu 15-0 in campionat appeared first on Sport Total FM.