UPDATE 22:00 / CSM Bucuresti le-a facut o bucurie fanilor sositi la Sala Polivalenta din Capitala si s-a impus cu scorul de 28-22 in fata detinatoarei Ligii Campionilor, in cadrul primei partide din grupa principala I.

UPDATE 21:05 / „Tigroaicele” conduc cu scorul de 13-11 la pauza, dupa o prima repriza echilibrata in care cele doua echipe au jucat cap la cap si nu au avut un avantaj mai mare de doua goluri.

UPDATE 20:30 / Sala Polivalenta din Bucuresti este plina. Incepe partida dintre CSM Bucuresti si Gyor!

CSM București continua drumul spre Final Four-ul Ligii Campionilor din pozitia de lider al grupei principale I, cu 6 puncte, tot atatea cate are si adversara din primul meci al anului, Győr ETO, formatie aflata pe locul secund.

Va fi prima partida din cadrul Grupei principale I a competitiei si este un adevarat derby. Se intalnesc practic ultimele doua castigatoare ale trofeului, iar atmosfera se anunta a fi una incediara, cu biletele vandute aproape in totalitate.

In această grupa, CSM si Gyor pornesc cu sase puncte, acumulate din faza anterioara, iar bucurestencele le vor mai intani pe Midtylland si pe Rostov Don, avand misiunea clara de a ocupa unul dintre primele patru locuri si a se califica in sferturile de finala.

6. Midtjylland 4 1 0 3 84: 102 2

The post CSM Bucuresti a invins detinatoarea Ligii Campionilor in primul meci al grupei principale I! appeared first on Sport Total FM.