CSM Lugoj de neoprit! Al treilea rezultat consecutiv de trei puncte

Fotbaliliştii Clubului Sportiv Municipal Lugoj, din Liga a 3-a, seria a 4-a, şi-au trecut în cont o nouă victorie, a treia consecutivă, în cele şase jocuri din actualul campionat, avute până în prezent. După două victorii la rând, pe teren propriu, în etapele 4 şi 6, în faţa formaţiilor CSM Şcolar Reşiţa (1-0) şi CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (3-0), echipa pregătită de Cosmin Petruescu a învins, vineri, 6 octombrie, în deplasare, în cadrul etapei a 7-a, formaţia Centrului Naţional de Pregătire Timişoara, cu 3-0, primele două goluri fiind marcate în prima repriză. CSM Lugoj a deschis scorul încă din primul sfert de oră al întâlnirii, prin reuşita lui Pădurariu (minutul 15). Atacul lugojenilor a continuat să ameninţe poarta gazdelor pe tot parcursul primei părţi a partidei şi cu trei minute înainte de pauză, Bozian a înscris cel de-al doilea gol pentru gruparea de pe Timiş. Rezultatul final al jocului a fost stabilit în a două repriză, prin reuşita lui Velici (minutul 60), care a închis definit tabela de marcaj  în favoarea oaspeţilor de la Lugoj. În ultimele trei partide CSM Lugoj a acumulat, în clasament, maximul de puncte, reuşind să nu piardă nici un joc în sezonul actual. [...]