CSM Lugoj II şi Flacăra Făget, victorioase în Divizia D

Divizionarele D din estul judeţului, CSM Lugoj II şi Arseanl Flacăra Făget au ieşit victorioase din jocurile disputate la sfârşitul săptămânii trecute în cadrul etapei cu numărul opt. După înfrângerea cu 7-2 suferită cu o rundă înainte pe teren propriu, lugojenii s-au impus în deplasare, la Murani cu 4-1 (1-1), prin golurile marcate de Denis Grega (min. 34 şi 52) şi Andrei Sărăcin (min. 51 şi 88). Arsenal Flacăra Făget s-a impus pe teren propriu cu 1-0 (0-0) în faţa Progresului Ciacova. Unicul gol al jocului a fost marcat de golgeterul Florin Bolgea, dar făgeţenii au mai scuturat bara transversală, prin acelaşi Bolgea în minutul 60 și Adrian Simedroni în minutul 70. Etapa viitoare, 30 septembrie, de la orele 17, CSM II, locul 13 în clasament cu opt puncte, va juca pe Stadionul Municipal cu Voinţa Biled (locul 7 – 12 puncte). Făgeţenii, locul 11 cu 10 puncte vor merge la Deta (locul 2 – 16 puncte). Meciul este programat la ora 11.