CSM Lugoj, lider în Campionatul Județean de Handbal Timiș

Formația de handbal aparținând Clubului Sportiv Municipal Lugoj s-a instalat în fruntea clasamentului Campionatului Județean de Handbal Timiș, după victoria de duminică, 29 octombrie, din a doua etapă, în deplasare, în fața formației HC Arad, pe care a învins-o cu 38-36. Prima repriză a aparținut gazdelor, care au plecat la vestiare cu un avantaj de cinci goluri: 20-15. Lugojenii antrenați de ambițiosul profesor Dorel Pavel au revenit, însă, în partea a doua a întâlnirii, unde apărarea și portarul Miculescu, aflat în mare formă, au blocat eficient acțiunile ofensive ale celor de la Arad, iar contraatacul grupării de pe Timiș, avându-i în prim-plan pe Damșa și Costea au înscris suficient cât CSM-ul să-și adjudece, la finalul întâlnirii, toate punctele puse în joc. Este cea de-a doua victorie consecutivă în actualul sezon, obținută de Lugoj, prima reușită fiind în etapa de debut, în fața Voinței Biled, cu 31-18 (15-9). “A fost un joc disputat, în care cei de la Arad au încercat să profite de avantajul favorizat de brigăda de arbitraj, mai ales în prima repriză. Noi am reușit, însă, să facem un joc bun, iar în repriza secundă am recuperat diferența de la pauză, ne-am mobilizat în apărare și am anihilat [...]