CSM Lugoj obţine a şaptea victorie în Liga a III-a! Contează pentru cineva?

Fotbaliştii echipei de Liga a III-a, aparţinând Clubului Sportiv Municipal Lugoj, au obţinut astăzi, vineri, 17 noiembrie, pe teren propriu, cea de-a şaptea victorie din actualul sezon competiţional. Formaţia antrenată de Cosmin Petruescu a învins, pe Stadionul Tineretului, cu 1-0 (1-0) pe CNS Cetate Deva, într-un meci contând pentru etapa cu numărul 13, din seria a patra. Lugojenii au ajuns la cea de-a patra victorie consecutivă, graţie golului semnat de Velici, în minutul 37, după o centrare excelent executată, peste toată apărarea, de către Precupanu. Asaltul ofensiv al gazdelor a continuat şi în partea a doua a întâlnirii, iar în minutul 60, Bozian, liber cu portarul, a fost la un pas de a majora avantajul lugojenilor pe tabela de marcaj. “Cu toate că situaţia financiară este foarte grea, am reuşit să ne păstrăm forma bună şi să ne menţinem şirul victoriilor. Echipa a jucat cu o maturitate care a surprins plăcut, iar evoluţia jucătorilor a fost peste nivelul Ligii a 3-a. Toţi cei care au intrat au dat dovadă încă o dată de caracter şi au dedicat victoria staff-ului şi tuturor celor care sunt implicaţi în activitatea echipei. Băieţii noştri au jucat ca şi când ar fi fost ultimul meci, [...]