CSM Lugoj s-a impus în Liga a III-a şi a IV-a, la fotbal

Echipa de fotbal a Clubului Sportiv Municipal Lugoj, din Liga a 3-a, seria a 4-a, a câştigat sâmbătă, 11 noiembrie, partida programată în cadrul etapei cu numărul 12, din turul sezonului competiţional 2017-2018. Elevii profesorului Cosmin Petruescu au învins cu 4-2, în deplasare, într-o comună aflată la şase kilometri de Târgu-Jiu, formaţia Internaţional Băleşti. Prima repriză a aparţinut lugojenilor care au intrat la vestiare, la pauză, cu un avantaj de 2 la 1. Golurile CSM-ului au fost semnate de Velici, care a deschis scorul în minutul 13, iar Precupanu a majorat avantajul grupării de pe Timiş, în minutul 33. Gazdele au redus decalajul printr-un gol marcat în minutul 44. În partea a doua a întâlnirii lugojenii şi-au continuat jocul ofensiv şi au contabilizat încă două reuşite, prin Velici aflat în mare formă, care a înscris în minutul 54 şi în minutul 56, bifând în acest fel o triplă.  Prin acest rezultat CSM Lugoj a ajuns la a şasea victorie, în actualul campionat. “În ciuda problemelor financiare existente la club, băieţii s-au mobilizat exemplar şi au dat din nou dovadă de caracter, evoluând foarte bine pe un teren de Liga a 4-a cu condiţii de campionat de judeţ. Cu toate acestea [...]