CSM Lugoj și CSO Făget, înfrânte în Campionatul Diviziei D la fotbal

Asociația Județeană de Fotbal Timiș a programat, în 14 aprilie, etapa cu numărul 23 în campionatul Diviziei D. Ambele reprezentante ale estului județului – CSM Lugoj II și CSO Făget au suferit înfrângeri. Lugojenii au pierdut pe teren propriu, scor 3-4 (0-3), meciul cu Peciu Nou, iar făgețenii au cedat cu 3-2 (1-1) la Tomnatic. Pentru CSM au marcat Sărăcin în minutul 55, din penalti, Grega (min.75) și Dobra (min.86). În deplasarea de la Tomnatic CSO Făget au condus cu 1-0, punctând prin Apostol, în minutul 25, dar gazdele au revenit și au reușit să conducă și cu 3-1. Horea Onae a micșorat diferența în minutul 89.  În clasament, lugojenii ocupă poziția a zecea, cu 31 de puncte, în timp ce Făgetul se află pe locul 15, cu 22 de puncte. Primele locuri sunt ocupate de Dumbrăvița și Șag, ambele cu 55 de puncte. Etapa viitoare, 21 aprilie: CSO Făget – Seceani și Orțișoara – CSM Lugoj II, ambele de la ora 17.