CSM Slatina a făcut scorul sezonului, 17 echipe au punctaj maxim

Runda secundă a noului sezon din competiţia Liga 3 a mai triat lista echipelor cu procentaj 100%, aceasta reducându-se la doar 17. Cele mai numeroase, cinci în total, sunt în seria a patra, acolo unde CSC Ghiroda, Viitorul Dăeşti, Flacăra Horezu, ACSO Filiaşi şi U Craiova 1948 SA au câte şase puncte în cont, departajarea fiind făcută la golaveraj.

Celelalte echipe cu parcurs perfect până acum sunt Aerostar, SC Oţelul, Bucovina Rădăuţi (seria I), Metalul Buzău, SC Popeşti-Leordeni, Unirea 04 Slobozia, CS Afumaţi (seria a II-a), CSM Slatina, Progresul 1944 Spartac, Vediţa Coloneşti M.S. (seria a III-a), Luceafărul Oradea şi Sticla Arieşul Turda (seria a V-a).

CSM Slatina (foto) a stabilit în runda a doua un nou record al campionatului, după ce a marcat de opt ori în poarta celor de la Tractorul Cetate fără a primi gol. Oltenii au cel mai bun golaveraj din eşalonul al treilea, cu nouă goluri marcate şi niciunul primit.

Campionatul va continua cu meciurile rundei a treia, programate pe 6 şi 7 septembrie după cum urmează:

SERIA I

06.09.2019, ora 17:00

FC Ozana Târgu Neamț – CS Aerostar Bacău
CSM Bacău – CS Sporting Lieşti

07.09.2019, ora 17:00

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFC Botoşani 2
CSM Paşcani – CSM Focşani 2007
ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – CS Ştiinţa Miroslava
ACS Foresta Suceava – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
ACS Hușana Huși – ACS KSE Târgu Secuiesc
ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina Rădăuţi

SERIA A II-A

06.09.2019, ora 17:00

SC Fotbal Club FCSB SA 2 – ACS Dacia Unirea Brăila
ACS Înainte Modelu – CS Afumaţi

06.09.2019, ora 17:00

AFC Metalul Buzău – CS Tunari
ACS Recolta Gheorghe Doja – CS Viitorul Ianca
ACS Mostiştea Ulmu – CS Medgidia
SC Popeşti-Leordeni – AFC Unirea 04 Slobozia
CS Făurei – CSA Axiopolis Sport Cernavodă
CS Poseidon Limanu-2 Mai – AS FC Agricola Borcea – amânat

SERIA A III-A

06.09.2019, ora 17:00

CSM Slatina – AFC Astra 2
CSM Flacăra Moreni – ACS Tractorul Cetate
SC FC Voluntari SA 2 – CS Sporting Roşiori 2008
Universitatea Craiova 2 – ACS Olimpic Cetate Râşnov

07.09.2019, ora 17:00

AS FC Pucioasa – AFC Progresul 1944 Spartac
CS Blejoi – ACS SR Municipal Braşov
ACS Vediţa Coloneşti M.S. – CSM Alexandria
CS Baloteşti – ACS Unirea Bascov

SERIA A IV-A

06.09.2019, ora 17:00

CSC Dumbrăvița – AS Fortuna Becicherecu Mic
CS Şoimii Lipova – CS Hunedoara
ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 SA

07.09.2019, ora 17:00

ACS Progresul Pecica – ACS Poli Timişoara
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Crişul Chişineu Criş
CS Viitorul Dăeşti – LPS Cetate Deva
CS Naţional Sebiş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
CS Gilortul Târgu Cărbuneşti – ACS Flacăra Horezu

SERIA A V-A

06.09.2019, ora 17:00

ACS Viitorul Şelimbăr – FC Unirea Dej
CSM Avântul Reghin – AFC Unirea 1924
CSC Sânmartin – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – AFC Odorheiu Secuiesc
ACS Sticla Arieşul Turda – CS Luceafărul Oradea

07.09.2019, ora 17:00

ACS Unu Fotbal Club Gloria – SCM Zalău
ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Industria Galda
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CS Minaur Baia Mare

REZULTATELE ŞI MARCATORII EDIŢIEI 2019-2020

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*