CSM SLATINA, COMUNA RECEA SI UNIREA SLOBOZIA AU PROMOVAT IN LIGA 2

Astazi s-a disputat returul barajului de promovare in Liga 2 dintre CSM Slatina si Progresul Spartac, in tur, oltenii s-au impus in ambele partide cu 1-0 si au promovat in Liga 2. Golul a fost marcat de Marian Manea in minutul 65. Vasile Gheorghe a ratat un penalty in minutul 45.  Celelalte echipe care merg in Liga 2 sunt: Comuna Recea care a trecut la loviturile de departajare de Minaur Baia Mare si Unirea Slobozia dupa o dubla victorie impotriva celor de la Mostistea Ulmu cu acelasi scor, 2-0.

CSM SLATINA – PROGRESUL SPARTAC  1-0 (în tur 1-0)

Stadion: 1 Mai (Slatina – Olt);
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); Asistenți: Daniel Mitruţi (Craiova) și Mircea Orbuleţ (Bucureşti); Rezervă: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea); Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) și Felix Grigore (Bucureşti).

CSM Slatina: Nic. Grecu – Bodri, Cotică, M. Manea, Demici, D. Toma, Vas. Gheorghe (cpt.), C-tin. Radu, Doman, Deta, Vlada
Rezerve: Velcu – Eug. Militaru, Necşulescu, Ceapă, Laur. Ana, Ov. Popescu, Găină
Antrenor: Mihai Ianovschi

Progresul Spartac: Răduță – Andr. Voican, Leafu, Acasandrei, Mih. Șandru – Geană, Boiangiu, Donca – Milea – Petcu, Stanciu (cpt.)
Rezerve: Jipa – Lixandru, Iani, Cazaciuc, Tudorache, P. Vlad, Brocea, Al. Bodea
Antrenor: Andrei Eremia