Cupa Comunei Brazi şi-a desemnat câştigătorii

Clubul Sportiv Brazi a organizat ediţia a VIII-a a Cupei Comunei Brazi, competiţie desfăşurată la mai multe discipline sportive. S-au disputat, astfel, întreceri de arte marţiale (karate), handbal, fotbal, dar şi concursuri demonstrative de ciclism şi de patinaj pe rotile.
Laureaţii Cupei Comunei Brazi au fost următorii:
* Handbal băieţi (Juniori I + seniori)
9-b1. CSU – CNOT (Centrul Naţional Olimpic pentru Tineret) BRAŞOV (Divizia A)
2. CSU UNIVERSITATEA PITEŞTI (Divizia A)
3. CS BRAZI (Juniori I)
– Cel mai promiţător tânăr jucător – GRIGORE ALEXANDRU (CS Brazi – 15 ani)
– Cel mai bun marcator – SCARLAT CĂTĂLIN (CNOT Braşov)
* Handbal fete junioare III
1. TRICOLORUL BREAZA
2. CSM PLOIEŞTI
3. CS BRAZI
– Cea mai bună jucătoare – TOMA ANASTASIA (CSM Ploieşti)
– Cea mai bună marcatoare – CAZAN DELIA (Tricolorul Breaza)
* Fotbal (seniori / nivel judeţean)
1. CS BRAZI NEGOIEŞTI (Superliga B Prahova)
2. RAPID IBRIANU (Superliga B Prahova)
3. VIITORUL PUCHENII MARI (Liga B Prahova)
4. TINEREŢEA IZVOARELE (Liga A Prahova)
– Cel mai bun jucător – MARINESCU MIHAI (CS Brazi Negoieşti)
– Cel mai bun marcator – DANIEL MISCORICI (Viitorul Puchenii Mari)
* Arte marţiale (stil karate) / ierarhie pe echipe
1. RONIN RYU PLOIEŞTI – 13 medalii
2. COMBAT GRUP PLOIEŞTI – 9 medalii
3. CS BRAZI – 6 medalii
Clasamente individuale
Categoria 6-8 ani fete
1. UNGUREANU IRINA (Ronin Ryu)
2. MOISE SOFIA (Ronin Ryu)
3. DUMITRACHE IULIA (Ronin Ryu)
Categoria 6-8 ani băieţi
1. RAREŞ MOISE (Ronin Ryu)
2. DAVID PARASCHIV (Ronin Ryu)
3. BUCUR ALEXANDRU (Combat Grup)
Categoria 1, 9 ani băieţi
1. GHEORGHE ANDREI (Combat Grup)
2. DRAGOMIR GABRIEL (CS Brazi)
3. IOACHIM LUVA (Ronin Ryu)
Categoria 2, 9 ani băieţi
1. OPFERMAN CRISTIAN (Combat Grup)
2. AKDAG DENIZ (CS Brazi)
3. BICA BOGDAN (Combat Grup)
Categoria 10 ani băieţi
1. GORGOTEANU ANDREI (CS Brazi)
2. TRÂMBIŢAŞU DRAGOŞ (Ronin Ryu)
Categoria 9-11 ani fete
1. STAVRI MIRUNA (Combat Grup)
2. MĂCELARU CATRINA (Combat Grup)
3. MORARU ANASTASIA (Shiro Tora)
Categoria 11 ani băieţi
1. COCA CRISTIAN (Ronin Ryu)
2. PETRE ANDREI (CS Brazi)
3. SIMIONESCU ŞTEFAN (Ronin Ryu)
Categoria 12-13 ani băieţi
1. PARASCHIV ANDREI (Ronin Ryu)
2. ENE ANDREI (Ronin Ryu)
3. CORNESCU SAMI (Ronin Ryu)
Categoria 14-17 ani fete
1. DOHOTARU ADELINA (CS Brazi)
2. IORDACHE SORINA (Combat Grup)
3. DOBRESCU RALUCA (Combat Grup)
Categoria 14-15 ani băieţi
1. ALEXANDRU NICOLAE (Combat Grup)
2. MAFTEI ANDREI (Shiro Tora)
Categoria 17-19 ani băieţi
1. GRIGORE CRISTIAN (Shiro Tora)
2. DRAGNEA ALEXE (Ronin Ryu)
3. NIŢĂ RĂZVAN (Shiro Tora)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*