Dispuşi la efort. Sprint după pauză pentru FC Voluntari 2

Echipa antrenată de Cosmin Bărcăuan a trecut cu bine peste eşecul inaugural de la Moreni

Prima apariţie pe teren propriu din returul Ligii a III-a a adus un meci cu două reprize diferite pentru FC Voluntari 2. Disputa cu Atletic Bradu, revelaţia etapei precedente, a fost câştigată de gazde cu 3-1 după ce oaspeţii conduceau la pauză cu 1-0. Repriza a doua le-adus ilfovenilor, în urma unei prestaţii convingătoare, trei goluri în contul unui succes confortabil până la urmă.

“Pregătirea fizică superioară a echipei noastre şi-a spus cuvântul. Piesele grele ale oaspeţilor au părăsit, devreme, terenul, mă refer la Florin Costea şi Dina, în timp ce noi am profitat de un suport fizic excelent”, a punctat Robert Gherghe, directorul executiv al FC Voluntari 2. Echipa antrenată de Cosmin Bărcăuan a efectuat în iarnă doua cantonamente, unul la propria bază sportivă şi al doilea în Turcia.