Divizia D Timiș: jocuri cu 5-6 goluri sâmbătă de la 11

Portarii n-au fost cruțați în partidele jucate de la ora 11 în cadrul etapei a șasea din Divizia D Timiș, în prima repriză fiind învinși în special cei gazdă iar la reluare apărătorii buturilor oaspeților.

Încă o înfrângere pentru cei din Peciu Nou, un prim triumf pentru formația secundă a celor de pe Timiș…

AS Peciu Nou – CSM Lugoj II 2-4 (1-1): Sergiu Iorgovan 39, Alexandru Marincu 67 / Andrei Sărăcin 36, 47 din lovitură de la 11 metri, 56, Denis Ștefoni 65. Gazdele au egalat rapid, tot înaintea pauzei, însă ”satelitul” lui CSM s-a desprins la 1-4 în 20 de minute după pauză.

A cincea înfrângere și tot la limită pentru Progresul, al doilea succes și tot cu 3-2, precum în etapa I, pentru cei din Ciacova, care în minutul 35 aveau deja 0-3.

Progresul Gătaia – Ciacova 2-3 (0-3): Cristian Pele 64 și 75 / Florin Botorea 10, Paul Leonte 20 din locvitură de la 11 metri, Claudiu Iordache 35. Eliminați: Constantin Cătău (73) / Darius Ion (65).

Duel al alb-verzilor în care gazdele au alternat eșecurile cu victoriile, reușind-o pe a treia și cea mai clară, pe când nou-promovații au redus din handicap la 2-1 dar n-au evitat al doilea eșec succesiv.

ACS Dumbrăvița – ASO Deta 5-1 (3-1): Deian Pecarov 15, 31, Eduard Soare 45, Florin Nanu 66, Vlad Nicoară 72 / Tiberiu Popoviciu 44.

Fără Marius Toma, suspendat, și Iszak Levente, ACS Dumbrăvița a început în 11-le Miklos Arpad – Eduard Soare, Laurențiu Telescu, Andrei Ștefan, Miodrag Todorov, Răzvan Rus, Ovidiu Oancia, Dinu Rebenciuc, Florin Nanu, Raul Briciu, Deian Pecarov.

Au mai jucat: Vaeriu Șofronea, Robert Szalkai, Vlad Nicoară și Dorian Bîrză.

Pe bancă: Alin Puiu – Luca Todor.

Fără Jarcalete, Minea și Semeniuc, ASO Deta i-a aliniat pe Patrik Marta – Cosmin Goia, Cătălin Baidoc, Florin Natanticu, Remus Barburescu, Tiberiu Popoviciu, Marius Vlădic, Patrik Chiticariu, Denis Radu, George Marc și Sebastian Lobonea, mai intrând și unica rezervă, Alexandru Frank.

Rezultatele rundei, programul actual și cel al etapei a VII-a plus clasamentul, pe coloana dreaptă.

The post Divizia D Timiș: jocuri cu 5-6 goluri sâmbătă de la 11 appeared first on sporttim.ro.