Divizionare C, scoruri de 1-1. Amicale: rezultate, marcatori

Ultimul prilej pentru divizionarele C să verifice prin joc nivelul pregătirilor s-a ivit la sfârșitul acestei săptămâni, câteva fiind implicate în meciuri amicale încheiate cu rezultatul de 1-1.

Ca de exemplu CSM Lugoj și CS Millenium Giarmata, marcatori fiind Bogdan Bozian în minutul 35 respectiv George Beloiescu (min. 80).

Același deznodământ și astăzi după prânz în întâlnirea de verificare Unirea Tomnatic – ACS Ghiroda, încheiată 1-1 (0-1). Pentru echipa din liga a treia a marcat Damir Totic în minutul 16, golul Unirii fiind înscris în minutul 90 de Alexandru Moricz.

Tot astăzi, începând cu ora 13, la diferite ore de start, s-au mai jucat și alte meciuri de pregătire, ca de exemplu Progresul Gătaia – Progresul Ciacova 6-2 (2-0). Au marcat: Alexandru Olar – 3, Laurenţiu Luca, Cristian Gavrilă şi Răzvan Istodor, respectiv Cosmin Goia şi Aleksandar Radovan (din lovitură de la 11 metri).

Alte rezultate consemnate astăzi: AS Seceani – AS Carani 4-0, CS Comloşu Mare – Flacăra Parţa 2-4, AS Recaş – FC Bazoşu Vechi 2-0.

În alte partide disputate la finele acestei săptămâni, CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Unirea Jimbolia 1-3, Inter Bencecu de Sus – Timişul Şag 1-4, ACS Poli juniori A – ACS Dumbrăviţa 2-6, Tricoul 1 Iunie Timişoara – Timişul Uliuc 2-1, Gloria Moşniţa Nouă – Atletico Liebling 7-1 și Diniaş – AS Peciu Nou 0-2.

The post Divizionare C, scoruri de 1-1. Amicale: rezultate, marcatori appeared first on sporttim.ro.