UPDATE min. 90+6 / Final de meci in Turcia! Kayserispor pierde in fata celor de la Galatasaray, scor 1-2, iar trupa lui Fatih Terim se apropie la un punct de liderul Basaksehir. Echipa lui Sumudica ramane pe locul 5 in clasamentul primei ligi din Turcia, avand 30 de puncte, dupa cele 18 etape disputate.

UPDATE 90+2 / Rodrigues duce scorul la 3-1 in favoarea echipei Galatasaray, in prelungirile intalnirii cu Kayserispor.

UPDATE min. 52 / GOOL! Bulut reduce din diferenta! Kayserispor – Galatasaray 1-2.

UPDATE min. 46 / Marius Sumudica face doua schimbari la pauza: ies Turan si Boldrin, intra De Amorim, respectiv Vural.

UPDATE min. 45 / Arbitrul fluiera finalul primei reprize. Kayserispor este condusa cu 0-2 la pauza.

UPDATE min. 19 / Acelasi Derdiyok majoreaza diferenta in favoarea oaspetilor! Kayserispor – Galatasaray 2-0.

UPDATE min. 12 / Galatasaray deschide scorul in fata trupei lui Marius Sumudica, prin reusita lui Derdiyok.

UPDATE min. 1 / Incepe duelul dintre Marius Sumudica si Fatih Terim!

Kayserispor, echipa antrenata de Marius Sumudica, va evolua, acasa, impotriva celor de la Gatasaray intr-o partida importanta in economia podiumului in Turcia.

Kayserispor este una dintre surprizele campionatului din Turcia si ar putea ajunge la doar doua puncte de podium, in cazul unui succes pe Kadir Has Stadium, in acest ultim meci din etapa cu numarul 18.

Echipa condusa de Sumudica a pierdut surprinzator in etapa precedenta, pe teren propriu, cu mult mai slab clasata Yeni Malatyaspor, meci disputat in ajunul Craciunului, in timp ce Galatasaray are un moral excelent dupa ce in ultimele cinci etape a inregistrat trei victorii.

In tur, in prima etapa a sezonului si primul meci oficial al lui Sumudica la Kayseri, Galatasaray s-a impus cu 4-1, Thiago Lopes, fostul fundas de la CFR Cluj, fiind eliminat in repriza secunda.

„Suntem puternici, ne-am pregatit bine. Vom intalni o echipa care se bate an de an la titlu. va fi un meci greu. Dar am incredere in echipa mea si ne vom lupta sa scoatem cel putin un punct”, a spus Sumudica, in urma cu doua zile.

The post Echipa lui Marius Sumudica, invinsa de cea a lui Fatih Terim, in epilogul rundei a 18-a din Super Lig appeared first on Sport Total FM.