Echipa lui Marius Sumudica, remiza cu Fenerbahce in campionatul Turciei!

Kayserispor, echipa antrenata de Marius Sumudica, a disputat luni seara, meciul impotriva formatiei Fenerbahce, contand pentru etapa a zecea a primei ligi din Turcia.

Elevii tehnicianului roman au deschis scorul in minutul 41, prin reusita lui Bulut, dar Tufan a restabilit egalitatea in ultimul minut al primei reprize.

In partea secunda a jocului, Neustadter a marcat si Fener a preluat conducerea pe tabela, iar Souza a majorat diferenta in minutul 62. Dupa doar 6 minute, Neto a inscris in propria poarta si a restabilit diferenta de un gol, ducand scorul la 3-2.

In cel de-al cincilea minut al prelungirilor, Gyan a inscris in poarta gazdelor si a castigat un punct pretios pentru trupa lui Marius Sumudica, clasata pe locul al patrulea in clasament, cu 18 puncte obtinute in cele zece partide disputate. De cealalta parte, Fenerbahce ocupa doar locul 8, avand 16 puncte in tot atatea meciuri jucate.

The post Echipa lui Marius Sumudica, remiza cu Fenerbahce in campionatul Turciei! appeared first on Sport Total FM.