Mircea Radulescu, seful Centrului de Copii si Juniori de la Voluntari, a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, despre infrangerea suferita de echipa din prima liga, in fata formatiei FC Botosani, cu scorul de 3-1.

„Nu ne doream aceasta infrangere pentru ca avea o semnificatie meciul acesta. Intalneam o echipa cu care urma sa ne batem in primele 6 si sa beneficiem si noi de aerul rarefiat ale acestei parti a competitiei. Chiar daca abia a inceput competitia, lucrurile se transeaza de acum. Este bine sa pui la punct adversarii cu care stii ca ai aceleasi obiective. Botosaniul ne-a luat-o inainte din punctul asta de vedere.

Am auzit si eu declaratia lui Balauru si cred ca poate fi interpretabila. El este un baiat bun, muncitor. Un om la necaz mai poate scapa injuraturi. Modul cum au marcat cei de la Botosani golul al doilea i-a dus pe baieti in aceasta stare de nervozitate. A fost un ofsaid clar. Golul neregulamentar s-a marcat in minutul 45, am mai avut 45 de minute in care sa rezolvam problema arbitrilor. O echipa valoroasa ar fi trebuit sa intoarca rezultatul”, a declarat Mircea Radulescu, in cadrul emisiunii „Liga de weekend”.

The post EXCLUSIV / Mircea Radulescu: „Chiar daca abia a inceput competitia, lucrurile se transeaza de acum. Botosaniul ne-a luat fata” appeared first on Sport Total FM.