Execuție în direct | Turris Turnu Măgurele a pierdut meciul cu Ripensia Timișoara după o prestație jalnică a brigăzii de arbitrii

Turris Turnu Măgurele a pierdut meciul de astăzi cu Ripensia Timișoara, cu scorul de 4-2, dupa o prestație jalnică a brigăzii de arbitrii.  Minutul 20, Pîrvulescu respinge defectuos un balon care ajunge in brațele portarului turnean, centralul partidei simte nevoia sa iasa in evidență și acordă lovitură indirectă de la 7 metri, pentru gazde, în urma loviturii indirecte, Florinel Mitrea respige balonul de pe linia porții, cu pieptul, stupoare, Mitrea vede direct cartonașul roșu si este eliminat, gazdele rateaza lovitura de pedeapsă (24′), însă reușesc sa marcheze 4 minute mai târziu,  dupa o greșeală a portarului turnean. În minutul 42, Nicola face o greșeală copilărească iar gazdele isi dublează avantajul. Nou intratul, Florin Haită reușește sa reducă din diferență imediat după pauză, însă gazdele își refac avantajul de două goluri după o nouă greșeală în apărarea turneana. Voicu reduce din  diferența, din lovitură de pedeapsă în minutul 69. Centralul partidei mai acordă o lovitură de pedeapsă pentru gazde dupa un fault inexistent în careul turnean, 4-2 si Turris suferă a 3 -a înfrângere din acest sezon.

Turris Turnu Măgurele: Aur. Păun – Sălcianu, Mitrea, Al. Sima, Nicola, Sil. Pană (cpt.), Ct. Pîrvulescu, Ad. Voicu, Liv. Mihai, Cr. Pușcaș, Blănaru
Rezerve: Matache – Bg. Matei, Buleică, Ad. Niță, Haită, Butoiu, Damașcan, Rob. Neacșu
Antrenor: Erik Lincar

Sursă foto: Ripensia Uvt