Faza pe Euroregiune din Campionatul de Beach Handball are loc la Plopeni

Petre Apostol

Astăzi şi mâine, pe terenul de nisip de la Plopeni, amenajat în cadrul Complexului Hostel Horia, de către HC Activ CSO Plopeni, se va desfăşura faza pe Euroregiune din Campionatul Naţional de Beach Handball pentru juniori A şi juniori B, masculin şi feminin. Pentru juniorii A sunt eligibili jucătorii născuţi în anii 2003 şi 2004, iar pentru juniorii B – copiii născuţi până în 2005, inclusiv.
De organizarea turneului se ocupă antrenorul Florin Ciupitu, „principalul” echipei naţionale de junioare la beach handball, care, de curând, a ratat la limită calificarea între primele opt formaţii ale Europei, la campionatul continental.
La turneul de la Plopeni, astăzi vor avea loc meciurile băieţilor, programul fiind următorul:
08:00 CSM Ploieşti (juniori B) – CS Brazi (juniori B)
08:40 CS Brazi (juniori A) – CSM Ploieşti (juniori A)
09:20 CSŞ Ploieşti (juniori B) – CSM Ploieşti (juniori B)
09:50 CS Brazi (juniori A) – CSM Ploieşti (juniori A)
10:20 CSŞ Ploieşti (juniori B) – CS Brazi (juniori B)
Mâine, sunt programate meciurile fetelor, astfel:
08:00 CSM Ploieşti (junioare B) – CS Viitorul Ploieşti I (junioare B)
08:40 CS Câmpina (junioare B) – ACS Olimpic Mizil (junioare B)
09:20 CSŞ Targoviste(junioare A) – HC Activ CSO Plopeni (junioare A)
09:50 HC Activ CSO Plopeni (junioare B) – CSM Ploieşti (junioare B)
10:30 CS Câmpina (junioare B) – CS Viitorul Ploieşti II (junioare B)
11:10 HC Activ CSO Plopeni (junioare B) – ACS Olimpic Mizil (junioare B)
11:50 CSŞ Târgovişte (junioare A) – CSM Ploieşti (junioare B)
15:00 CSŞ Targoviste(junioare A) – HC Activ CSO Plopeni (junioare A)
15:40 HC Activ CSO Plopeni (junioare B) – CSM Ploieşti (junioare B)
16:20 CS Câmpina (junioare B) – CS Viitorul Ploieşti I (junioare B)
16:50 CS Viitorul Ploieşti II (junioare B) – ACS Olimpic Mizil (junioare B)
17:30 HC Activ CSO Plopeni (junioare B) – CSŞ Târgovişte (junioare A)
18:10 CS Viitorul Ploieşti I (junioare B) – CS Viitorul Ploieşti II (junioare B)
18:50 HC Activ CSO Plopeni (junioare B) – ACS Olimpic Mizil (junioare B)
19:30 CS Câmpina (junioare B)– CSM Ploieşti (junioare B)
20:00 Festivitate de premiere/închiderea turneului

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*