FC FCSB a pierdut si al doilea amical al iernii!

FCSB pierde al 2-lea meci din 2018! A doua repriza a fost mult mai buna pentru trupa lui Dica, a avut mai multe ocazii, fiind chiar aproape chiar sa egaleze.

Printre punctele pozitive ale meciului celor de la FCSB se poate nota debutul lui Valerica Gaman si o parte din jocul lui Denis Alibec, cel care a pasat decisiv la golul lui Teixeira.

Min 81. GOOOOL FCSB! Gnohere este faultat in careu, Budescu transforma penalty-ul

Min. 52: GOOOOL FCSB! Filipe Teixeira reduce din diferenta

Min. 34: GOOOOL Admira!

Min. 31: GOOOOL Admira!

Min. 3: GOOOL ADMIRA!

UPDATE / ora 17:00 – a inceput partida.

UPDATE / Echipa de start a FCSB-ului:

Nita – Enache, Planic, Larie, Momcilovic – Nedelcu, Filip – Man, F. Tănase, Fl. Coman – Alibec

Rezerve: Stancioiu, Vlad, Pintilii, Gnohere, Budescu, Morais, I. Stoica, Benzar, Ov. Popescu, Gaman, Texiera
———————————–

FCSB disputa de la ora 17:00 primul amical al cantonamentului din Spania (Mijas, Andalusia), adversara fiindu-i Admira Wacker, ocupanta locului 4 in prima liga austriaca.

Ros-albastrii au mai disputat un amical in aceasta iarna, pierdut, in Antalya, impotriva ucrainenilor de la Olimpik Donetk, scor 1-2.

La fel ca FCSB, care il are pe Gnohere, si Admira da golgheterul campionatului in competitia interna, pe Christoph Knasmullner, autor a 12 goluri in 20 de etape. Adversara ros-albastrilor are prezente sporadice in cupele europene, cea mai buna performanta din istoria clubului fiind sfertul de finala pierdut in 1990 cu Anderlecht, in Cupa Cupelor.

Admira si-a castigat toate cele trei meciuri amicale disputate in aceasta iarna, insa niciunul dintre adversarii intalniti nu au fost de calibrul FCSB.

The post FC FCSB a pierdut si al doilea amical al iernii! appeared first on Sport Total FM.