FC Voluntari termină în 9 partida cu FC Botoșani: „E normal să fie nervi pe teren”

FC Voluntari a disputat vineri, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei FC Botosani, in cadrul etapei a patra a Ligii I. Partida s-a incheiat in favoarea moldovenilor, cu scorul de 3-1, iar ilfovenii au terminat in noua oameni pe teren, dupa ce Rauta si portarul Balauru au fost eliminati.

Claudiu Niculescu a vorbit la finalul acestei partide si i-a luat pararea portarului din subordine, dar s-a declarat dezamagit de faptul ca jucatorii nu au respectat indicatiile oferite la antrenamentele premergatoare acestui meci.

„Nu e treaba jucatorilor sa comenteze arbitrajul. Am pierdut meciul din cauza greselilor mari facute de jucatori. Botosani a facut un meci bun. stiam stilul de joc, au meritat victoria.

Golofca e un fotbalist bun, n-am reusit sa-l blocam. Dar cel mai mult ma deranjeaza ca exact ce am pregatit la antrenament sa nu facem, exact asta am facut.

Eu vreau sa cred ca Dragos Balauru nu a injurat arbitrul. E normal sa mai fie nervi in teren, dar de la asta pana la injurat, e cale lunga”, a delcarat Claudiu Niculescu, potrivit Dolce Sport

Dragos Balauru a primit cartonasul rosu in minutul 90 si a tinut sa mentioneze faptul ca nu l-a injurat pe arbitrul acestei partide, Ovidiu Hategan.

„Am primit cartonas rosu, am intrebat pe tusier de ce, dar n-am primit nicio explicatie. Ne-a supara foarte tare ca am primit golul acela din ofsaid, inainte de pauza. N-am injurat niciun arbitru. Pot sa ma uit oriunde din teren, e normal sa mai injur…Mai injur si colegii, dar n-am injurat arbitrul.

Am avut o discutie la final cu domnul Hategan, dar n-are ce sa noteze in raport, pentru ca am vorbit frumos”, a declarat si Dragos Balauru.