Ultimul meci al etapei cu numarul 24 din Liga 1 Betano, a programat la Chiajna duelul dintre Concordia si Dinamo.

Dupa 0-0 la pauza, partida s-a incheiat cu scorul de 4-3 in favoarea „cainilor”, acestia urcand astfel, pe loc de play-off. Torje a revenit cu un gol in tricoul lui Dinamo, iar Bumba a inscris in poarta fostei sale echipe. Comentariul live text a putut fi urmarit pe www.SPTFM.ro.

Echipele de start

Chiajna: Caparco – Bărboianu, A. Marc, Manasse, Fota – Grădinaru, Prepeliță, Bucșa – Batin, Bawab, Bumba
Rezerve: Vitauskas, Babic, Deaconu, Nivaldo, Bud, Georgescu, Pena
Antrenor: Ion Moldovan

Dinamo: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Marici, V. Olteanu – Monroy, Mahlangu – Pesic, Nistor, Salomao – Nemec
Rezerve: Penedo, Hanca, Palici, Torje, Katsikas, Moldoveanu, Popa
Antrenor: Vasile Miriuta

The post FINAL / Concordia Chiajna – Dinamo Bucuresti 3-4! „Cainii” urca pe loc de play-off dupa un meci spectaculos cu sapte goluri intr-o singura repriza appeared first on Sport Total FM.