Dinamo si Astra s-au intalnit sambata seara, pe stadionul din „Stefan cel Mare”, de la ora 20:30, in derby-ul etapei a 13-a din ultima etapa a sezonului regular din Liga 1.

Dupa o repriza fara mari realizari de ambele tabere, gazdele au reusit sa deschida scorul, prin Nemec, in minutul 66, iar Moise a egalat, dintr-o lovitura libera de la vreo 30 de metri, in minutul 82.

In urma acestei remize, Dinamo ramane in afara locurilor de play-off, chiar si dupa ultima etapa a turului, in timp ce Astra este pe locul 4, cu 23 de puncte acumulate.

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Dudea, Filip – Mahlangu – Hanca, Nascimento – Costache, Nemec, Oliva

Rezerve: Brănescu, Katsikas, Rivaldinho, Bokila, Salomao, Şerban, Corbu

Astra: Iliev – Stan, Polczak, Erico, Radunovic – Seto, Dandea – Balaure, Ioniţă, Mrzljak – Abang
Rezerve: Lazar, Bejan, Marquinhos, Belu, Le Tallec, Gheorghe, Moise

The post FINAL / Dinamo – Astra 1-1. Miriuta ramane fara victorie si dupa al treilea meci in fruntea „haitei”! appeared first on Sport Total FM.