Final / Sporting Roșiori – ACS Petrolul 52 0-1 iar Popești Leordeni – Voința Turnu Măgurele 1-3

rosiori - petrolulSporting Rosiori nu a reușit să pună prea mari probleme celor de la Petrolul Ploiești care au controlat jocul și au marcat din prima repriză. În celălalt meci în care a fost implicată o echipă românească, Vointa Turnu Măgurele s-a impus cu 3-1 la Popești Leordeni.

Sporting Roșiori: Bușcă – Voicu, Urîtu, David, Pîslaru, Bogdanovici, Ivănică, Cercel, Lătea, Fieraru, Brînceanu

ACS Petrolul 52: Bolboașă – Prunescu, Catatnă, Frîncu, Velisar, Antoche, Chindriș, Puchea, Lambru, tudor, Arnăutu

Min. 1 Centralul este Adrian Comănescu din Râmnicu Vâlcea iar la meci sunt 1500 de oameni dintre care 150 sunt suporteri ai lui Petrolul

Min. 8 GOOOLLLLL, Petrolul!!! Arnăutu a marcat din penalty pentru oaspeți

Min.21 Primul șut la poartă a echipei noastre l-a avut Brânceanu.

Min.34 Rosioriul incearca sa duca jocul spre poarta adversă dar nu reușește. În schimb, Petrolul a mai avut o ocazie prin Frîncu care a trimis cu capul pe lângă poartă.

Min.45 Prima repriză a fost controlată tactic de Petrolul, și-au creat câteva oportunități de poartă pe lângă golul din penalty, în schimb Sporting nu a pus niciun fel de probleme în afara a câteva șuturi de la distanță.

Min. 46 A început repriza secundă

Min. 47 Schimbări la Roșiori: Au ieșit Bușcă și Fieraru și au intrat Angeru și David Marius.

Min.51 Schimbare la Petrolul: a ieșit Lambru și a intrat Olaru

Min.57 Dublă ocazie pentru Petrolul din careul de 6 metri prin Arnăutu și Puchea au șutat pe rând în barajul din fața porții roșiorene.

Min.66 Schimbări la ambele echipe: a intrat Raț și a ieșit Ivănică iar la oaspeți a intrat Popescu în locul lui Puchea.

Min. 72 Schimbare la Petrolul: a iesit Arnăutu și a intrat fostul dinamovist Georgian Păun

Min.75 Prima ocazie importantă a celor de la Roșiori. A centrat Adelin David și a reluat pe poartă Marius David dar a prins portarul

Min. 76 Schimbare la Roșiori: a intrat Velica în locul lui Cercel.

Min.81 Schimbare la Petrolul: A intrat Ciocâlteu și a ieșit Chindriș.

Min.82 În urma unui corner, Prunescu a reluat cu piciorul în bară

Min.93 Ocazie mare Petrolul! A scăpat pe partea stângă Georgian Păun, a pasat lui Ciocâlteu, iar acesta a scăpat singur cu Angeru, a șutat la poartă dar a respins portarul.

–––––––––––––––––––––––

Voința Turnu Măgurele: Sălăjan – Călin, Sălcianu, Suciu, Mitrea, Mihaiu, Marioara, Prodan, Oprea, Cincă, Onțel

Rezerve: Botaș, Scumpu, Pantelimon, Roman, Moise, Fotescu, Tucă

Voința Turnu Măgurele este condusă la Popești Lerodeni cu 0-1 prin golul marcat de Anghelini iar în minutul 39 a fost eliminat de la gazde Romanescu.

Echipa din Turnu Măgurele a mai marcat trei goluri după puază prin Fotescu, Sălcianu și Mihaiu.

Celelalte meciuri ale etapei din Liga 3, seria 3:

Urban Titu – Mioveni II 0-1

Popesti Leordeni – Vointa Turnu Magurele 1-3 (Anghelini 30 – Fotescu 80, Sălcianu 85, Mihaiu 93)

FC Aninoasa – Concordia Chiajna II  0-2