Final / FCM Alexandria – Popești Leordeni 3-1

fcm-alexandria-fc-aninoasa-1FCM Alexandria a jucat mai bine azi decât Popești Leordeni și a învins cu 3-1 după ce Floricel a egalat la unu, iar Radu a adus victoria cu două goluri din acțiune. Formația noastră a avut mai multe ocazii și a controlat jocul în ambele reprize. Căpitanul Radu a fost cel mai bun om al echipei lui Romică Ciobanu.

FCM Alexandria: Olteanu – Sârbu, Floricel, Ciocoteală, Gheorghe – Vîrtej, Desculțu, Mitran, Radu, Calofir, Călin

Popești Leordeni: Duțu – Gheorghe, Anghel, Anghelini, Zamfir, Vasilache, Jamal, Dinu, Boiangiu, Romanescu, Militaru

Min.1 La meci sunt prezenți circa 200 de spectatori.

Min.12 Centrare Călin de pe stânga iar Sârbu a reluat cu capul pe lângă poartă

Min.19 GOOOOLLLL, Popești Leordeni! 0-1 A centrat Romanescu, Vasilache a reluat in bara dintr-un metru, mingea a revenit în careul de 6 metri si cu latul a înscris Boiangiu.

Min. 31 GOOOLLL, Alexandria! 1-1 Radu a fost faultat în careu iar Floricel a transformat lovitura de pedeapsă.

Min.36 GOOOLLLL, Alexandria!!! 2-1 Mitran i-a pasat pe culoar lui Radu care a scapat pe partea stânga față în față cu portarul și a șutat iar mingea a lovit transversala, a cazut în pământ și a intrat în plasă.

Min. 46 Schimbări la Popești Leordeni. A intrat Moldoveanu și Stancu în locul lui Anghel și Vasilache

Min.46 Ocazie mare pentru Alexandria! A șutat din afara careului Călin, a respins portarul în față, iar Desculțu a reluat din 5-6 metri tot în portar.

Min.47 A șutat Calofir de la 18 metri puțin peste poartă.

Min.53 Vîrtej a șutat milimetric pe lângă poartă.

Min.57 Schimbare la Alexandria. Intră Căpățână la Alexandria și iese Călin.

Min. 64 Dublă schimbare la Alexandria! Intră Vîlcică și Oprescu și au ieșit Vîrtej și Calofir.

Min.67 A centrat Radu de pe stânga iar Oprescu nu a ajuns la minge.

Min.70 Schimbare la Popești Leordeni. A ieșit Dinu și a intrat Mărgărit.

Min.78 Schimbare la Alexandria. A intrat Terci în locul lui Sârbu.

Min.81 Schimbare la Popesti Leordeni. A intrat Angelescu în locul lui Romanescu.

Min.82 FCM Alexandria a controlat jocul și a avut câteva bune oportunități de a marca. Oaspeții, în schimb, nu au avut decât un șut pe poartă în repriza secundă.

Min.85 Căpățână a șutat dar portarul respins pe lângă bară

Min.87 A centrat Căpățână din corner, Vîlcică a reluat cu capul iar portarul a respins în bară cu un ultim reflex și apoi mingea a fost îndepărtată din fața portii.

Min.88 GOOOLLL, Alexandria! 3-1 Florin Radu face dubla cu un șut din careu. Căptanul Alexandriei a fost cel mai bun de pe teren.