Fotbal Feminin | Mădălina Zanfir și Elena Frîncu au fost convocate la nationalele U17, respectiv U19 ale Romaniei

 
Reprezentativa feminină Under 17 a României s-a reunit luni, 5 aprilie, pentru un stagiu de pregătire la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia, care se va încheia pe 13 aprilie.
În aceste zile, la Mogoșoaia, loturile naționale de fotbal feminin, U 17 și U 19 s-au reunit pentru a efectua un stagiu de pregătire în vederea disputării jocurilor pentru calificarea la turneul final al Campionatului European U 17, respectiv U 19, de anul viitor.
Printre sportivele convocate de antrenorii celor două reprezentative se află și jucătoarele  Mădălina Zanfir, la U 17 și Elena Frîncu, la U19, jucatoare ce apartin echipei CS Universitatea Alexandria.
 

Iată lotul convocat pentru această acțiune de pregătire: U17

Portari: Adelina Voinescu (Selena Constanța), Diana Moșanu (Vulpițele Galbene Roman)

Fundași: Nicoleta Putina (Selena Constanța), Helga Varo (”U” Olimpia Cluj), Delenke Molnar (”U” Olimpia Cluj), Maria Ceaușu (ACS Activ Slobozia), Rebeca Neagu (Dream Team București), Karina Bolboacă (PMFC-Sportolda Pecs/Ungaria), Alesia Dincă-Vuia (Fortuna Becicherecu Mic)

Mijlocași: Maria Cristea (ACS Dream Team București), Ana-Maria Florică (”U” Olimpia Cluj), Daria Muntean (Banat Girls Reșița), Isabela Lazăr (Universitatea Craiova), Shaira Peira (Fortuna Becicherecu Mic), Maria Baciu (Heniu Prundu Bârgăului), Denisa Banciu (”U” Olimpia Cluj), Karina Bede (”U” Olimpia Cluj),

Atacanți: Denisa Tudose (Selena Constanța), Ana Maria Filip (”U” Olimpia Cluj), Mădălina Zanfir (Universitatea Alexandria), Andreea Șepețan (Fortuna Becicherecu Mic)

 

Lista finală a jucătoarelor convocate U19:

Portari: Sara Câmpean (U Olimpia Cluj), Miruna Nicolae (Dream Team București), Ioana Elisabeta Grigoraș (CSM Pașcani)

Fundași: Simona Sigheartău (U Olimpia Cluj), Noemi Vincze (U Olimpia Cluj), Brigitta Szasz (Vasas Femina Odorhei), Edvina Ciontoș (Heniu Prundu Bârgăului), Kriszta Egyed (Ladies Târgu Mureș)

Mijlocași: Sonia Bumbar (U Olimpia Cluj), Daiana Oneț (U Olimpia Cluj), Rita Mitri (Vasas Femina Odorhei), Aranka Orban (Vasas Femina Odorhei), Adriana Florentina Istrate (CSS Târgoviște), Crina Rida (Selena Constanța), Ariana Iosa (Măgura Cisnădie), Natalia Crețoiu (Măgura Cisnădie), Carmen Andrei (Dream Team București)

Atacanți: Elena Frîncu (Universitatea Alexandria), Giorghy Toth (Vasas Femina Odorhei), Reihan Sefer (Selena Constanța), Andreea Pânzariu (U Olimpia Cluj)

 
 
Mai mult, junioarele U15, Loredana Pandele, Antonia Ivan și Eliza Pană au fost selectionate la  lotul național U 15.
 
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*