FOTO. Auto – CSȘ Bega 6-1 (3-1) în Campionatul Municipal Timișoara

În penultima etapă a turului Seriei I în liga a șasea locală dar şi ultima pentru gazde, care au acumulat 12 puncte, gruparea din Freidorf a valorificat la scor avantajul terenului propriu: FC Auto Timişoara – CSŞ Bega 6-1 (3-1) în Campionatul Municipal Timișoara.

În schimb juniorii de la CSŞ Bega au suferit cea mai grea înfrângere în acest campionat, elevii lui Călin Dumitru fiind învinși cu 5-1 în urmă cu câteva etape la ASU Politehnica II.

Eșecul din Freidorf s-a conturat în faţa unei echipe cu jucători experimentaţi, trecuţi binișor de 30 de ani, ca de exemplu Triţoiu, Kocsişan, Ignea, Crişan sau Gongeanu, iar în cele din urmă nu s-a pus la îndoială învingătoarea.

Cosmin Gorbe a deschis scorul pentru învingători în minutul 10 iar Denis Chilon a preluat din nou conducerea pentru gazde în minutul 27, mai apoi înscriind din tabăra câștigătoarei Laurenţiu Ignea în minutul 36, Sergiu Buda (min. 60), același Chilon în minutul 69 și Darian Băluţă (min. 76).

Samuel Costea egala la unu pentru CSȘ Bega în minutul 14.

Pentru cei de la FC Auto a fost ultimul meci din acest tur de campionat, întrucât în ultima etapă vor sta.

*

FC Auto: Alexandru Ignea – Sorin Butaru, Cosmin Gorbe, Iosif Kocsişan, Denis Birău, Nicolae Crişan, Sergiu Buda, Laurenţiu Ignea, Petru Gongeanu, Ilie Triţoiu, Denis Chilon.

Antrenor-jucător: Laurenţiu Ignea.

Au mai jucat: Valentin Valicek, Cosmin Şerban, Darian Băluţă.

CSŞ Bega: Cătălin Iovicin –  Alexandru Ioan, Sebastian Buciuta, Alexandru Feraru (min. 30, Bogdan Huţanu), Daniel Filip, Alin Cîrpaci, Lucian Toman, Răzvan Traian, Vlad Scarlat, Samuel Costea şi Aurel Hodoş.

Antrenor: Călin Dumitru.

Au mai jucat: Robert Wanderer, Bogdan Huţanu, Deian Cocoţan.

A arbitrat la centru Elisei Balaj, ajutat la cele două margini de Gabi Olărean şi Denis Mihăescu.

The post FOTO. Auto – CSȘ Bega 6-1 (3-1) în Campionatul Municipal Timișoara appeared first on sporttim.ro.