CFR Cluj II a primit vizita echipei FC Avrig în etapa a IV-a a Ligii a III-a. Partida dintre cele două echipe s-a disputat azi, 15 septembrie, pe terenul CMC. CFR Cluj II a ieşit învingătoare cu 4-0, marcatorii fiind Giurgean (dublă), Petrila şi Alexandru Petruş.

Prima repriză a început echilibrat, iar FC Avrig şi-a creat prima ocazie de a marca în minutul 14, atunci când Chiriţă a respins de pe linia porţii. Două minute mai târziu, CFR-iştii au arătat că îşi “doresc” cele trei puncte şi au deschis scorul prin Giurgean, 1-0. Până la pauză echipele s-au apropiat de poarta adversă, dar tabela a rămas nemodificată.

În startul reprizei secunde, Petrila şi-a adus echipa în avantaj marcând cel de-al doilea gol. După loviturile primite, moralul oaspeţilor a început să cadă câte puţin, iar Claudiu Petruş (71) şi Giurgean (90+2) au majorat scorul, asigurând cele trei puncte, 4-0. Astfel, CFR 2 a câştigat partida sub privirile lui Dan Petrescu şi Iuliu Mureşan.

În următoarea etapă, 23 septembrie, CFR Cluj II va avea meci în deplasare cu CS Iernut, iar pe terenul celor de la FC Avrig va sosi o altă echipă clujeană, FC Unirea Dej.